W tym miejscu określamy tryb widoku. Jeśli Windows go zapomina, pomoże podniesienie wartości »Bags« w Rejestrze.

Zapobiegamy zapominaniu widoków folderów przez Windows

Czy Windows nie zapomina ostatnio ustawień folderów? Może to sprawka wirusa? Ustawienia widoku ikon w skrótach za każdym razem wracają do wartości standardowych.

Wpis w Rejestrze zadba o zachowanie ustawień. Otwieramy edytor Rejestru, wpisując w pole wyszukiwania menu Start »regedit« i naciskając klawisz [Enter]. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShellNoroam«. Zaznaczamy w nim podklucze »BagMRU« i »Bags«, a z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Usuń«. Potem powtarzamy te same czynności w kluczu »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShell«.

Następnie znów otwieramy pierwszą ścieżkę klucza, zaznaczamy podkrucz »ShellNoRoam« i otwieramy »Edytuj | Nowy | Wartość DWORD«. W prawej części okna pojawi się nowy wpis »nowa wartość # 1« – jego nazwę zmieniamy na »BagMRU Size«. Uważamy przy tym na spacje pomiędzy obydwoma słowami oraz wielkie i małe litery. Potem podwójnym kliknięciem otwieramy »BagMRU Size«, wybieramy podstawę dziesiętną i jako wartość ustawiamy na przykład liczbę »1000«. Wartość maksymalna wynosi »5000«, ale jest ona warta polecenia w niezwykle rzadkich przypadkach. Zatwierdzamy zmianę, klikając »OK«. Powtarzamy czynności również w podkluczu »Shell«. Po ponownym uruchomieniu komputera możemy na nowo zdefiniować widoki folderów, a Windows znów je zapamięta.

Przyczyna

Za słabą pamięć Windows odpowiada za mała wartość »Bags«. Po zdefiniowaniu 100 widoków system nadpisuje najstarsze, nie może także zapisywać nowych widoków folderów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.