W tym miejscu określamy tryb widoku. Jeśli Windows go zapomina, pomoże podniesienie wartości »Bags« w Rejestrze.

Zapobiegamy zapominaniu widoków folderów przez Windows

Windows XP, Vista

Wpis w Rejestrze zadba o zachowanie ustawień. Otwieramy edytor Rejestru, wpisując w pole wyszukiwania menu Start »regedit« i naciskając klawisz [Enter]. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShellNoroam«. Zaznaczamy w nim podklucze »BagMRU« i »Bags«, a z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Usuń«. Potem powtarzamy te same czynności w kluczu »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShell«.

Następnie znów otwieramy pierwszą ścieżkę klucza, zaznaczamy podkrucz »ShellNoRoam« i otwieramy »Edytuj | Nowy | Wartość DWORD«. W prawej części okna pojawi się nowy wpis »nowa wartość # 1« – jego nazwę zmieniamy na »BagMRU Size«. Uważamy przy tym na spacje pomiędzy obydwoma słowami oraz wielkie i małe litery. Potem podwójnym kliknięciem otwieramy »BagMRU Size«, wybieramy podstawę dziesiętną i jako wartość ustawiamy na przykład liczbę »1000«. Wartość maksymalna wynosi »5000«, ale jest ona warta polecenia w niezwykle rzadkich przypadkach. Zatwierdzamy zmianę, klikając »OK«. Powtarzamy czynności również w podkluczu »Shell«. Po ponownym uruchomieniu komputera możemy na nowo zdefiniować widoki folderów, a Windows znów je zapamięta.

Przyczyna

Za słabą pamięć Windows odpowiada za mała wartość »Bags«. Po zdefiniowaniu 100 widoków system nadpisuje najstarsze, nie może także zapisywać nowych widoków folderów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News