„Żyjące” witryny Google’a

– Living Stories ujednolica materiały na jednej, dynamicznej witrynie ze spójnym URL. Organizuje informacje w zależności od rozwoju artykułów. Zwraca również uwagę na zmiany w artykułach, od czasu gdy po raz ostatni były przeglądane – w ten sposób łatwo można znaleźć nowe informacje – obiecuje Google na swoim blogu.

W skład nowego serwisu wchodzą: osie czasowe, materiały wideo, podsumowania oraz materiały dźwiękowe. Użytkownik może sortować dostępne materiały na różne sposoby, na przykład według typu materiału. Do dyspozycji jest również funkcja powiadamiania poprzez e-mail. Chociaż witryny wciąż są w fazie rozwojowej, a przez dwa – trzy najbliższe miesiące dostępne będą tylko poprzez Google Labs, to jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce będą przekierowywały na strony, należące do dzienników Washington Post oraz New York Times.

Google chciałoby, aby w przyszłości wszystkie agencje prasowe podążyły tym śladem. Wszystkie, oprócz oczywiście News Corp, z którą Google ma na pieńku. Zobacz Google living stories