Ponad 20 000 uczestników z całej Polski będzie rywalizowało o tytuł Mistrzów Internetu w olimpiadzie DialNet Masters

1 000 zarejestrowanych drużyn na www.dialnetmasters.pl!

Liczba drużyn zapisanych do portalu olimpiady informatycznej DialNet Masters przekroczyła 1000. Zapisy przyjmowane są do 22 stycznia 2010 r.

Po przejściu eliminacji wewnątrzszkolnych drużyny zapisują się on-line na portalu www.dialnetmasters.pl. Obecnie zarejestrowano pierwszych 1 000 teamów, a ich liczba stale rośnie. Najwięcej zespołów zapisało się z województw: śląskiego – 280, wielkopolskiego – 200, dolnośląskiego – 160, pomorskiego – 120. Nie brakuje też chętnych uczniów z niepełnosprawnością, bowiem w tym roku rozszerzono formułę olimpiady zgodnie z duchem integracji młodzieży. Elementem łączącym wszystkich uczestników jest sprawny umysł i liczy się tylko jedna sprawność – biegłość informatyczna Mastersi, czyli biorący udział w olimpiadzie, powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Warto doskonalić wiedzę o internecie i technologiach informatycznych w olimpiadzie, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m. in. wizyta w CERN i siedzibie Google w Szwajcarii oraz wysokiej klasy netbooki.

IV edycja olimpiady organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod merytorycznym patronatem Politechniki Wrocławskiej Programu CISCO Networking Academy, Google’a i Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.Olimpiadę honorowym patronatem objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Bieżące informacje dotyczące projektu na stronie www.dialnetmasters.pl Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

ELIMINACJE WENĄTRZSZKOLNE I ZAPISY DRUŻYN

  • do 22 stycznia 2010 r. – eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy na www.dialnetmasters.pl

TESTY ON-LINE

  • od 1 do 12 marca 2010 r. – I etap okręgowy testów on-line
  • 12 marca 2010 r. – ogłoszenie wyników I etapu okręgowych testów on-line
  • od 15 do 19 marca 2010 r. – II etap okręgowy testów on-line
  • 19 marca 2010 r. – ogłoszenie wyników po II etapie testów okręgowych on-line

PÓLFINAŁY

  • od 13 do 22 kwietnia 2010 r. – „Mecze Masterów” – 7 półfinałów ogólnopolskich na żywo w siedmiu miastach Polski

SZKOLENIA SENIORA

    • od 26 kwietnia do 31 maja 2010 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ

  • 17 czerwca 2010 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo we Wrocławiu

NAGRODA GŁÓWNA

  • lipiec/sierpień 2010 r. – wycieczka do Szwajcarii (m.in. zwiedzanie CERNu i siedziby Google’a w Zurychu)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.