Asus i MSI przygotowują killery iPada

Jak można było przypuszczać, konkurencja nie pozostaje niewzruszona na premierę tabletu Apple'a. Swoje killery zapowiedziały już firmy Asus oraz MSI.

Wielka premiera iPada, tabletu firmy Apple, już za nami i jak należało przypuszczać, również konkurencyjne firmy zabierają się za zapowiedzi swoich urządzeń, które powszechnie określane będą jako „iPad killery”.

Zacznijmy od Asusa. Tajwański producent co prawda nie pokazał jeszcze swojego ostatecznego produktu, a jedynie koncepcję, to wiemy, że tablet będzie wyposażony w układ Nvidia Tegra 2, co umożliwi mu odtwarzanie materiałów w rozdzielczości Full HD. Asus chce, aby jego tablet był lepszy od iPada w każdym aspekcie, dlatego wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor oparty na rdzeniu ARM Cortex 9, wielozadaniowość oraz złącze HDMI. Więcej informacji, Asus powinien przedstawić podczas targów CeBIT 2010, które rozpoczną się na początku marca.

Tymczasem MSI przygotowuje swój tablet na drugą połowę 2010 roku. Podobnie, jak iPad, urządzenie tajwańskiego producenta ma kosztować 500 dolarów, ale wyposażone będzie w platformę Nvidia Tegra 2, która umożliwia obcowanie z rozdzielczością Full HD. W wyposażeniu znajdzie się również miejsce dla 10-calowego ekranu dotykowego, złącza HDMI oraz szeregu łączności bezprzewodowych. Na szczegóły będziemy musieli jednak trochę zaczekać.

Przypomnijmy, że nad własnymi tabletami prawdopodobnie pracują już zarówno Google (wraz z HTC), jak również Microsoft (we współpracy z HP).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.