Notebook mierzy ledwie 14 - 26,8 mm grubości, zaś waży niecałe 2 kilogramy

Asus UL80Jt – procesor Core i7 i 12 godzin pracy na baterii

Asus UL80Jt

Połączenie wysokiej wydajności z długim czasem pracy na baterii było czymś, wydawać by się mogło, niemożliwym. Tymczasem Asus skonstruował notebooka o oznaczeniu UL80Jt, który wyposażony jest w najnowszy procesor Core i7, ale pomimo to, może pracować przez 12 godzin po jednym naładowaniu baterii.Notebook posiada jeden z niskonapięciowych procesorów Core i7 z zegarami 1,06 lub 1,20 GHz, które wyposażone są w zintegrowaną grafikę Intel GMA.

W celu poprawienia wydajności graficznej notebooka, Asus zdecydował się jednak dołożyć do wyposażenia oddzielny procesor graficzny Nvidia GeForce G 310M z 1 GB pamięci DDR3. Notebook będzie jednak automatycznie przełączać się pomiędzy tymi dwoma komponentami w zależności do bieżącego zapotrzebowania na graficzną moc, bez potrzeby resetowania systemu lub ręcznego wyboru.

Podobnie jak pozostałe notebooki z serii UL80, nowy model również posiada 14-calową matrycę LED o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Ponadto w jego wyposażeniu znajdziemy do 4 GB pamięci DDR3, maksymalnie 640-gigabajtowy dysk twardy, napęd DVD SuperMulti, zintegrowaną kamerę internetową oraz preinstalowany system operacyjny Windows 7.

Notebook Asus UL80Jt będzie dostępny wkrótce, w cenie około 1000 dolarów. Po przeliczeniu daje to kwotę powyżej 2900 złotych.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News