BACKFLIP – internetowy palmofon Motoroli

Motorola BACKFLIP

Dzięki aplikacji MOTOBLUR nowe urządzenie Motoroli łączy w sobie możliwości personalizacji i natychmiastowego dostępu do serwisów społecznościowych z wielofunkcyjnością smartfona. Nietypowo otwierający się ekran ma pozwalać w pełni  cieszyć się multimediami m.in. filmami, muzyką czy zdjęciami. Pełna klawiatura QWERTY zapewnia łatwy dostęp do e-maili, newsów lub wiadomości z serwisów takich jak Twitter czy Flickr.

Telefon BACKFLIP wyposażony został w obracaną klawiaturę QWERTY oraz 3,1-calowy ekran dotykowy, co umożliwia wygodniejsze korzystanie z urządzenia. Szybka nawigacja oraz menu są dostępne dzięki BACKTRACK. Na tylnej stronie ekranu został umieszczony dotykowy panel nawigacyjny, który umożliwia przeglądanie stron internetowych, tekstów, czy e-maili bez konieczności dotykania i zasłaniania części ekranu palcem. Zyskujemy w ten sposób lepsze pole widoczności ekranu.

BACKFLIP wyposażono w MOTOBLUR, rozwiązanie wykorzystujące platformę Android, służące do synchronizowania m.in. kontaktów, e-maili czy zdjęć z serwisów społecznościowych i automatycznego wyświetlania ich na ekranie urządzenia. Aplikacja pozwala na łatwe korzystanie z takich źródeł jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, osobista poczta e-mail czy LastFM.

Dodatkowo MOTOBLUR zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo danych umieszczonych w urządzeniu na wypadek jego zgubienia czy kradzieży. Wszystkie kontakty, wiadomości są zabezpieczane na specjalnym serwerze. Utraconą komórkę można odnaleźć poprzez wmontowany GPS, który pokazuje lokalizację urządzenia na dedykowanym portalu. Istnieje również możliwość zdalnego wymazania informacji z utraconego telefonu poprzez stronę internetową. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem.

Podstawowe cechy:

  • Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,1 cala,
  • Pełna klawiatura QWERTY,
  • Obsługa multi-touch,
  • Aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz lampą błyskową LED,
  • Technologia CrystalTalk, zapewniająca dobrą jakość rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Dodatkowe cechy i aplikacje:

  • Przeglądarka internetowa, obsługująca standardy 3G i łącze Wi-Fi
  • Dostęp do Android Market oferującym ponad 16 000 aplikacji i widgetów
  • Nawigacja AGPS,
  • Łączność Bluetooth

BACKFLIP z aplikacją MOTOBLUR będzie dostępny w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji w pierwszym kwartale 2010 r.