BenQ MP525P – ekonomiczny i ekologiczny projektor

BenQ MP525P

Model zastąpił dotychczas oferowany projektor MP523, oferując lepsze parametry pod względem kontrastu i jasności. Seria projektorów MP5xx wyróżnia się na tle innych modeli BenQ atrakcyjną ceną w stosunku do możliwości. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColo i dobrych parametrów – kontrast 2 600:1, jasności 2 500:1 – jest to dobry projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal, a także dzięki wysokiej jasności gwarantuje wysoka jakość w warunkach oświetlenia np. w ciągu dnia. Wysoka niezawodność (zdaniem producenta) oraz małe wymiary w połączeniu z czasem pracy lampy 4 000 godzin (w trybie ekonomicznym) lub 3 000 godzin (w trybie normalnym) zapewniają wysoką przydatność i łatwość codziennej eksploatacji.

Podstawowa rozdzielczość pracy projektora MP525P to XGA – 1 024 x 768 pikseli. Dzięki sprawnemu modułowi skalowania rozdzielczości projektor prawidłowo wyświetla obrazy w rozdzielczościach z zakresu od VGA(640 x 480) do UXGA(1 600 x 1 200) oraz HDTV – 1080p. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości obrazu o przekątnej od 24 do 300 cali (61-762 cm) model ten jest dobrym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych oraz niewielkich firm czy sal konferencyjnych.

Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor Texas Instruments prezentacje mają być na wysokim poziomie wierności kolorów, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, co szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do prezentacji czy gier komputerowych.

MP525P został także dobrze dostosowany do wielu różnych zastosowań. Gniazda sygnału wejściowego to: analog D-Sub. wejścia A/V – D-Sub, S-Video, kompozyt. Urządzenie oferuje takie funkcje jak: Korekta koloru tła – daje użytkownikowi możliwość wyświetlania obrazu bezpośrednio na ścianie z dostosowanie się do barwy tła. Specjalny system zadba o jakość obrazu i nasycenie barw. Ekran nie jest wówczas konieczny. Regulacja trapezu – Keystone, która zapewnia idealne ustawienie obrazu w dwóch płaszczyznach, zapobiega zniekształceniom obrazu. Wyświetlanie Podtytułu (transkrypt dialogu) to możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania modułu zewnętrznego. Funkcja Auto Search automatycznie wyszukuje źródło sygnału wizyjnego.

BenQ MP525P ma zapewniać także niskie koszty całkowite posiadania i użytkowania projektora, dzięki m.in. zamkniętej, odpornej na kurz, konstrukcji kanału optycznego. Eliminuje ona m.in. wymiany filtrów. Kolory mają być zawsze na tym samym poziomie jakości, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving). Do innych istotnych dla odbiorców parametrów należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz w proporcjach 4:3 lub 16:9, wbudowany głośnik o mocy 2 W, obsługę HDTV do 1080p.

Projektor BenQ MP525P dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1 849 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (na lampę 6 miesięcy lub 1 000 h).

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News