CES 2010: kina domowe Samsunga zdobywają uznanie

Samsung HT-C6730W / 7530W / 6500

W roku 2010 systemy kina domowego Samsung zapewniają dostęp do ulepszonej funkcji [email protected] oraz zupełnie nowej usługi Samsung Apps. Dzięki temu użytkownicy otrzymali łatwy dostęp do treści i aplikacji multimedialnych takich światowych serwisów, jak: AccuWeather, AP News, Blockbuster, eBay, Fashion TV, Netflix, Picasa, Pandora, Travel Channel, Twitter, USA Today, Vudu i YouTube. Dodatkowo, modele HT-C6730W i HT-C6500 wyposażono w bezprzewodową kartę sieciową, a model HT-C7530W można bezprzewodowo podłączyć do Internetu za pomocą dostępnego w zestawie adaptera USB.

Nowe zestawy kina domowego Samsung wyposażono także w łącze DLNA, pozwalające na wymianę plików pomiędzy wszystkimi urządzeniami elektronicznymi podłączonymi do domowej sieci. Wzornictwo nowych systemów zostało dopasowane do najnowszej linii telewizorów Samsung HDTV, zaprezentowanej podczas Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas.

Samsung HT-C6730W: Zdobywca nagrody „Best of Innovations 2010” na targach CES

Model HT-C6730W o mocy 1 330 W został zaprojektowany z myślą o wymagających miłośnikach kina domowego. Ten najbardziej zaawansowany system audio w ofercie Samsung zapewnia 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. System wyposażono w zintegrowany procesor sygnału cyfrowego (DSP), pozwalający na doświadczenie realistycznego dźwięku 3D. Urządzenie odtwarza obraz w rozdzielczości 1080p, zarówno z dysków Blu-ray, jak i DVD, a także wspiera odtwarzanie zaawansowanych formatów dźwiękowych HD: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. W skład zestawu wchodzi osiem głośników: masywny głośnik centralny, subwoofer, dwa wysokie głośniki przednie oraz cztery głośniki typu surround, przesyłające muzykę w trybie bezprzewodowym.

System HT-C6730W będzie dostępny w kolorze fortepianowej czerni, z lśniącym wykończeniem, które komponuje się z telewizorami Samsung.

Samsung HT-C7530W: Harmonia designu i najnowszych technologii

System kina domowego Samsung HT-C7530W o mocy 800 W to połączenie ascetycznego wzornictwa i najnowszej technologii. Dzięki kontynuacji linii wzornictwa nazywanej w USA „Touch of Color”, urządzenie wpasowuje się we wzornicze trendy, stanowiąc jednocześnie komplementarny element dla telewizorów Samsung HDTV. Dzięki wykorzystaniu faktury drewna oraz półprzeźroczystych elementów, obudowa jednostki centralnej ma przywodzić na myśl ekskluzywne meble. Zastosowany tutaj system głośników 5.1 składa się z dwóch wysokich głośników przednich, dwóch bezprzewodowych głośników tylnych, jednostki centralnej oraz aktywnego subwoofera.

Samsung HT-C6500: Duże możliwości i niewielkie rozmiary

System HT-C6500 o mocy 1 000 W to kino domowe zaprojektowane z myślą o niewielkich pomieszczeniach. System został wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową, wbudowaną pamięć o pojemności 1 GB, 5.1 kanałowy dźwięk przestrzenny i zaawansowany system kalibracji dźwięku. Mimo kompaktowych rozmiarów, kino domowe HT-C6500 ma zapewniać wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Powyższa informacja dotyczy rozwiązań prezentowanych przez Samsung Electronics podczas targów Consumer Electronics Show w USA i odnosi się wyłącznie do rynku amerykańskiego. Specyfikacje techniczne dotyczące rynku europejskiego (w szczególności Polski) mogą ulec zmianom w stosunku do rozwiązań amerykańskich.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News