CES 2010: Nvidia prezentuje układ Fermi, tak jakby…

Na targach CES w Las Vegas, Nvidia zaprezentowała pierwszą kartę graficzną, opartą na procesorze GF100 - wytworzonym w technologii 40 nanometrów i obsługującym biblioteki DirectX 11.

Nvidia jak obiecywała, tak zrobiła – podczas targów CES po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała kartę graficzną, opartą na procesorze GF100. Zbyt wielu szczegółów o jej wydajności jednak się nie dowiedzieliśmy – jak zwykle. Sama karta mierzy około 10,5 cala długości, zajmuje dwa sloty PCI, posiada system chłodzenia z jednym wentylatorem i wymaga dwóch dodatkowych źródeł zasilania PCIe – jednego 6- i jednego 8-wtykowego. Pozostałe informacje to te, o których wiedzieliśmy już wcześniej. Karta obsługuje technologie SLI, DirectX 11, OpenCL, PhysX oraz CUDA. Posiada 512 procesorów strumieniowych CUDA oraz 384-bitową szynę pamięci.

Jedno jest pewne – pokazywana karta graficzna działała, czego nie można było powiedzieć o poprzednich „premierach” Fermiego. Niestety, wciąż jest to tylko prototyp – w dodatku dość głośny i grzejący się. Przedstawiciele Nvidii zapewniają, że ostateczny produkt będzie znacznie cichszy, ale aby się upewnić, będziemy musieli zaczekać. Ile? Miejmy nadzieję, że jak najkrócej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.