CES 2010: Nvidia prezentuje układ Fermi, tak jakby…

Na targach CES w Las Vegas, Nvidia zaprezentowała pierwszą kartę graficzną, opartą na procesorze GF100 - wytworzonym w technologii 40 nanometrów i obsługującym biblioteki DirectX 11.

Nvidia jak obiecywała, tak zrobiła – podczas targów CES po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała kartę graficzną, opartą na procesorze GF100. Zbyt wielu szczegółów o jej wydajności jednak się nie dowiedzieliśmy – jak zwykle. Sama karta mierzy około 10,5 cala długości, zajmuje dwa sloty PCI, posiada system chłodzenia z jednym wentylatorem i wymaga dwóch dodatkowych źródeł zasilania PCIe – jednego 6- i jednego 8-wtykowego. Pozostałe informacje to te, o których wiedzieliśmy już wcześniej. Karta obsługuje technologie SLI, DirectX 11, OpenCL, PhysX oraz CUDA. Posiada 512 procesorów strumieniowych CUDA oraz 384-bitową szynę pamięci.

Jedno jest pewne – pokazywana karta graficzna działała, czego nie można było powiedzieć o poprzednich „premierach” Fermiego. Niestety, wciąż jest to tylko prototyp – w dodatku dość głośny i grzejący się. Przedstawiciele Nvidii zapewniają, że ostateczny produkt będzie znacznie cichszy, ale aby się upewnić, będziemy musieli zaczekać. Ile? Miejmy nadzieję, że jak najkrócej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.