CES 2010: Samsung dominuje w kategorii odtwarzaczy Blu-ray

Wśród pięciu nowych propozycji szczególnie wyróżnia się model BD-C6900 – zdobywca nagrody 2010 CES Best of Innovations Award – oferujący możliwość odtwarzania w formacie Blu-ray 3D.

Dla osób szukających połączenia wysokiej wydajności oraz nowoczesnego wzornictwa, Samsung przygotował model BD-C7500 – najsmuklejszy dotychczas odtwarzacz Blu-ray o nowoczesnym, inspirowanym naturą wzornictwie. Odtwarzacz BD-C6500 ma łączyć w sobie wydajność i szybkość działania, a model BD-C5500 charakteryzuje się z kolei przyjaznym dla środowiska wykonaniem. Wszystkie odtwarzacze, których premiera zaplanowana jest na 2010 rok, po raz pierwszy wyposażone będą w funkcję [email protected], umożliwiającą dostęp do różnorodnych treści multimedialnych oferowanych przez największe serwisy internetowe.  Klienci będą mieli do niej dostęp poprzez odtwarzacz Blu-ray, nawet jeśli nie posiadają telewizorów HD firmy Samsung. Nowością w opcji [email protected] w tym roku jest Samsung Apps, sklep z aplikacjami, z którego użytkownicy mogą pobierać materiały i usługi multimedialne. Klienci mogą wybierać z szerokiej, łatwej w nawigacji kolekcji aplikacji czołowych dostawców usług internetowych takich jak Blockbuster, eBay, Facebook, Fashion TV, History Channel, Travel Channel, Vudu i YouTube. Wszystko to dzięki nowej, bardziej elastycznej platformie opracowanej przez firmę Samsung. Aplikacje mogą być ściągane i używane podczas oglądania telewizji, zapewniając w pełni interaktywne doświadczenia.

Najlepsza jakość HD ukryta w najcieńszej formie: BD-C7500

Wyróżniony przez ekspertów w tegorocznej edycji CES 2010 Innovations w kategorii urządzeń do odtwarzania filmów, model BD-C7500, przy szerokości poniżej 3 cm jest najsmuklejszym odtwarzaczem Blu-ray na świecie. To urządzenie eksponuje wyrafinowane wzornictwo przypominające drewno o kryształowym połysku.  Model zaprojektowany został z możliwością zawieszenia go na ścianie, postawienia pod kątem 25 stopni lub płasko.

Odtwarzacz BD-C7500 prezentuje zwiększoną prędkość ładowania i uruchamiania płyt, a odtwarzanie w rozdzielczości 1080p z prędkością 24 klatek na sekundę daje efekt naturalnego, płynnego ruchu na ekranie telewizora.

Wciągająca akcja w formacie 3D: BD-C6900

Fani rozrywki mogą cieszyć się filmami  w 3D dzięki odtwarzaczowi BD-C6900, który zapewnia dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny HD. Odtwarzacz jest kompatybilny z telewizorami HD w formacie 3D oraz najnowszymi standardami 3D dla Blu-ray. Model BD-C6900 stanowi również kolejny dowód na to, jak dużą wagę do designu przykłada firma Samsung. Dzięki półprzeźroczystej obudowie urządzenia, możemy zobaczyć, jak płyta obraca się podczas odtwarzania.

Dobre parametry i dobra rozrywka: BD-C6500

Z prędkością ładowania płyt wynoszącą 15 sekund oraz 15 sekundowym czasem uruchamiania, model BD-C6500 jest jednym z najszybszych odtwarzaczy na rynku, dając użytkownikom więcej czasu na relaks przy ich ulubionych filmach w wysokiej rozdzielczości. Kolejny odtwarzacz Samsung nagrodzony w konkursie CES 2010 Innovations oferuje lepsze parametry odtwarzania, dzięki technologii Adaptive Servo (AST) opracowanej w firmie Samsung.

Ekologiczne kino domowe: BD-C5500

Wspólne dla wszystkich modeli odtwarzaczy przewidzianych na 2010 rok są ich przyjazne środowisku cechy. Zaczynając od BD-C5500, każde urządzenie charakteryzuje się lepszą wydajnością energetyczną uzyskaną dzięki nowym rozwiązaniom, takim jak kontrola ładowania, napęd o niskim poborze mocy i detektor filmów analogowych. Zapewniają one redukcję poboru energii do poziomu 13 W podczas odtwarzania płyt i 0,1 W w trybie czuwania. Wszystkie odtwarzacze spełniają normy EnergyStar 4.0.

Model BD-C5500 został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy oczekują odtwarzacza o wysokiej wydajności i zaawansowanych funkcjach, dostępnego w przystępnej cenie. Urządzenie posiada opcję łączności Wi-Fi, pozwala na przeglądanie multimediów z innych urządzeń za pośrednictwem DLNA, a także korzystanie z zasobów portali internetowych za pośrednictwem funkcji [email protected]

Powyższa informacja dotyczy rozwiązań prezentowanych przez Samsung Electronics podczas targów Consumer Electronics Show w USA i odnosi się wyłącznie do rynku amerykańskiego. Specyfikacje techniczne dotyczące rynku europejskiego (w szczególności Polski) mogą ulec zmianom w stosunku do rozwiązań amerykańskich.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.