Koncepcja elastycznego telefonu Nokia Morph

Elastyczny telefon Nokii

Nokia złożyła wniosek o przyznanie patentu na "urządzenie, interfejs użytkownika i metodę dla fizycznego, elastycznego urządzenia". Czy to powrót do projektu Morph sprzed kilku lat?

Nokia, uwikłana w sądową batalię z firmą Apple, patentuje kolejne urządzenie. Tym razem jest to nie tylko samo urządzenie, które ma być elastyczne, ale również interfejs użytkownika i metody, przeznaczone właśnie dla giętkiego sprzętu. Być może jest to powrót fińskiego producenta do koncepcji o nazwie Morph, która przedstawiana była ładnych parę lat temu. Interfejs użytkownika takiego elastycznego telefonu może działać różnorako, a wygięcie go w różne strony może uruchomić aplikację – dla przykładu, ułożenie urządzenia w puszkę pozwoli uruchomić przeglądarkę internetową, wyszukiwarkę i wyszukać pobliskie puby czy restauracje.

Oczywiście liczba możliwości ułożenia urządzenia jest ograniczona, dlatego Nokia planuje również wprowadzenie technologii wykrywania ruchu. Nie wiadomo jednak, jak długo zajmie fińskiemu producentowi przygotowanie takiego urządzenia, chociaż jak wiemy, elastyczne ekrany OLED istnieją już w planach niektórych firm.

A wy jak uważacie – ciekawy pomysł, czy bezużyteczny gadżet?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.