Facebook nie popiera internetowych samobójstw

Facebook nie pozwala na „internetowe samobójstwa”

Serwis społecznościowy Facebook zablokował dostęp witryny Web 2.0 Suicide Machine, która pozwala na usunięcie swoich społecznościowych profili z serwisów Facebook, MySpace, Twitter i Linkedin.

Web 2.0 Suicide Machine to witryna internetowa, która umożliwia użytkownikowi usunięcie profili, znajomych i wszystkich innych informacji z serwisów Facebook, MySpace, Twitter oraz Linkedin. Jednym słowem, pozwala zabić swoje internetowe alter ego. Sama witryna reklamuje się tak: „Ta maszyna pozwoli ci wykasować wszystkie profile pochłaniające całą twoją energię, zabić swoich wirtualnych znajomych i kompletnie odizolować się od twojego alter ego Web2.0”.

Facebook, który właśnie zmienił nieco swoją twarz, zablokował dostęp tej stronie, ponieważ jego właściciele uważają, iż Web 2.0 Suicide Machine narusza regulamin serwisu, poprzez nieautoryzowane korzystanie ze szczegółów kont użytkowników. Na razie dostęp do Facebooka został zablokowany, przez co „samobójcza maszyna” nie może wykasować żadnych danych. Facebook rozważa również podjęcie dalszych czynności, zapewne już w sądzie.

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych dodaje również, że Facebook sam umożliwia dezaktywowanie lub całkowite usunięcie profilu użytkownika, który już nie chce korzystać z serwisu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.