Google Nexus One debiutuje na YouTube

Pierwsza wideorecenzja palmofonu Nexus One jest już dostępna w Sieci. Komórka marki Google'a będzie do kupienia od jutra.

Portal Engadget jako pierwszy na świecie umieścił swoje wrażenia z użytkowania Google Nexus One na portalu YouTube. W krótkiej prezentacji redakcja prezentuje ciekawe nowinki dotyczące obsługi palmofonu, które jak dotąd nie zostały przez nikogo opisane. Na klipie widzimy kilka nowych widżetów na pulpit Androida 2.1, wśród których znajduje się siedmiodniowa prognoza pogody i najświeższe wiadomości z Internetu. Pojawiła się też lista otwartych aplikacji, dzięki której możemy się między nimi szybko przełączać.

Sam interfejs również otrzymał drobny facelifting, aczkolwiek tu głównie zmieniła się estetyka ikon – układ menu pozostał bardzo podobny, jeżeli nie taki sam. Android 2.1 to również nowe, usprawnione Mapy Google a dzięki wydajnemu procesorowi, system pracuje bardzo szybko i jest bardzo responsywny, w porównaniu na przykład do Droida.

Sympatyczną wisienką na torcie są interaktywne, ruchome tapety pulpitu, które reagują na dotyk. Na razie to tylko fajny bajer, ale niewykluczone, że ta funkcjonalność kryje większy potencjał. Niestety, nie wiemy jak to wpływa na wydajność palmofonu i jego zużycie baterii.

Aktualizacja

Wideorecenzję obejrzysz pod tym adresem. Na prośbę portalu Engadget została ona usunięta z YouTube’a.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.