Happy New (Demoscene) Year part 2

Kolejna porcja demoscenowej wyliczanki - najlepsze produkcje scenowe z Top100 (miejsca 81 do 90).

Dziewiątą dziesiątkę topowych produkcji demoscenowych 2009 roku zamyka Carbon Dioxide grupy hedelmae (XII miejsce na Breakpoincie). To niezłe nawiązanie do przeszłości – demo zrobione w trybie tekstowym, wykorzystujące kolory (czyli już nie ASCII-Art, a ANSI-Art). Efekt niesamowity, dzięki muzyce (na szczęście nie w ASCII).

Tuż przed Carbon Dioxide – Ascension grupy Still, intro 4 kB na PC. Ładny przeciętniak z Breakpointa (V miejsce, co nie dziwi przy poważnej konkurencji).

Kolejne dwa miejsca w górę pozwolę sobie pominąć. Za to nie omieszkam wspomnieć o Kaczce 3D (czyli DUCK.3JS grupy Wurst), czyli zanimowanym w JavaScripcie trójwymiarowym modelu, który można zobaczyć w co drugim oldschoolowym demie na PC i Amigę.

Na 85 pozycji – Defcon Zero grupy Scarab. Demo na Nintendo DS. Majstersztyk na mobilną konsolę! Breakpoint 2009, IV miejsce.

Sonoluminescence grupy Loopit to typowa mikstura z grzybów zaprawiona goatranceowym sosem. Smaczna. Demo na PC, które zajęło VI miejsce na party Breakpoint.

Dużym zaskoczeniem w zeszłym roku było bardzo dobre demo na Atari STe (wiem, mamy 2010 rok!). Demo Cernit Trandafir załużonej dla Atari ST grupy Dead Hackers Society można obejrzeć na stronie DHS.TV. III miejsce na Alternative Party 2009.

Kolejne miejsce do przodu i kolejne przyzwoite demo na PC – Project Avarus Pyrotechu zajął II miejsce na Assembly 2009 (pierwszą minutę wersji sfilmowanej radzę cierpliwie przeczekać). Trochę przypomina znakomite produkcje Cooconów, ale muzyka jakby z innej (nie z tej) beczki.

Dziewiątą dziesiątkę zamyka demo Another Kid Story grupy MJJ Prod wystawione na Very Important Party 2009. Oryginalny scroll, kilka ładnych efektów, a wszystko to na wykonane na liczącym ćwierć wieku Atari ST. Do obejrzenia na DHS.TV.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.