Happy New (Demoscene) Year part 3

Osiemdziesiąta pozycja w Top100 Pouet.net przypadła w udziale specyficznemu demu – Ballad of a Cluster Bomb grupy Koma. Demo debiutowało na Breakpoincie (XIV miejsce), finalna wersja zajęła drugie miejsce na party Stream 2009.

Miejsce wcześniej – Trendwhore grupy Still (zajęło III miejsce na party Main 2009). Typowe demo, wykonane w… 72 godziny. Wow!

78. Niespodzianka. Zdobywca V miejsca w kategorii Wild na Breakpoincie 2009 do demo Syntax Infinity grup Traktor i Tulou. Działa na standardowym MSX2.

Na co jeszcze można napisać demo? Może tak jak TRSI na… joystick? Proszę bardzo – Misery III to produkcja napisana na tanią podróbkę Commodore 64, zamkniętą w obudowie od joysticka (wraz z grami). Po przeróbkach da się z tego z powrotem zrobić komputer, a nawet napisać demo. Misery III zajęło I miejsce na party Main (w kategorii demo).

Dwa kolejne miejsca okupuje 1-kilobajtowe intro Nano grupy Quite we Flashu oraz gra Cavern Klämrisk, opowiadająca o tym jak nie dać się wyrzucić z wagonika. Za to kolejne zaskoczenie na 74 miejscu – intro 1 kB To The Road Of Ribbon grupy Frequency (I miejsce na party Main), które pokazuje jak wiele da się wycisnąć z peceta.

Na 73 miejscu demo Roadside Picnic grupy Brainstorm. Zajęło II miejsce na Breakpoint 2009 (zgadnijcie kto zdobył pierwsze miejsce). Da się obejrzeć, ale tylko raz.

From Scratch grupy Vanity to demo na Amstrada CPC 6128 (miejsce 72). Trudno uwierzyć, ale ta maszynka w rękach wprawnego kodera pokazuje kły. Cóż, jeśli zawsze uważaliście, że Amstrad to biurowa maszyna lat 80., byliście w błędzie.

No Release, Sherlock! grupy Neurosis otwiera ósmą dziesiątkę. I miejsce w kategorii Intro 4 kB na węgierskim party Function 2009.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News