Happy New (Demoscene) Year part 5

Szóstą dziesiątkę wypełniają dema na Atari ST, invitki oraz intra mieszczące się w 256 bajtach.

Flash jako narzędzie do tworzenia intr? Czemu nie, skoro w niecałych 2 kB da się upchnąć coś takiego jak Wet Julia. Oczywiście mowa o fraktalach typu Julia, oblanych efektami przypominającymi falowanie wody. Na 59 pozycji – zaproszenie na party MAiN 2009 wykonane przez Alcatraz i  TRSI. Całe ocieka złotem.

Miejsce wcześniej – popisówka Rrroli z Function 2009 (II miejsce w kategorii Intro 256b) zatytułowana Uzel. Trzeba uruchomić i zobaczyć na własne oczy. Na 57 pozycji – kolejna gra Farbrauschów. Choć przy .kkriegerze nie wypada efektownie, Spidr ma w sobie niewątpliwie to „coś”. Tym bardziej, że mieści się w 96 kB (nie licząc SDL-a). Zdobywcę 56 miejsca (jak również zwycięzcę Atari demo compo na party Outline 2009), demo Suretrip II – Dopecode grupy Checkpoint na Atari ST można (tradycyjne) obejrzeć w DHS.TV. Uwaga, demo trwa aż 20 minut, a zajmuje jedynie dwie dyskietki. Na 55 miejscu grupa Tulou dowodzi intrem 4 kB Roboty (I miejsce w kategorii Combined demo/intro na party Grep 2009), iż na Amidze też da się coś wywalczyć w tak nikłym rozmiarze.

54 miejsce zajmuje zaskakująco ładne intro 256b IND (dla MS-DOS) grupy IND. Tuż przed nim kolejne nostalgicznie-oldschoolowe demo na Atari ST – Save The Earth grupy Defence Force (IV miejsce na party Kindergarden 2009).

Na pozycji 52 – demo, które dla kontrastu zupełnie nie jest oldschoolowe – Wrath na PC grupy Matt Current (IV miejsce na party Assembly 2009).

Na koniec tego odcinka (51 miejsce w rankingu Pouet.net) – zaproszenie na party TMDC 2009 w formie dema wykonanego na znakach ANSI – Pimp My Squid! grupy Northern Dragons.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.