Happy New (Demoscene) Year part 9

Druga dziesiątka wypełniona jest 1- i 4-kilobajtowymi intrami, znalazło się w niej również polskie demo na Amigę oraz zaproszenie na Breakpoint, po obejrzeniu którego nie sposób było zostać w domu w Wielkanoc zeszłego roku.

Dwudzieste miejsce w rankingu Pouet.net za rok 2009 i zarazem II w kategorii Amiga demo na Breakpoincie 2009 należy do Polaków. Lightshaft grupy Elude to pokaz umiejętności kodera (Michał „Kiero” Woźniak), grafika (Przemysław „Ubik” Kuca) oraz muzyka (Tomasz „Chaser” Gierygowski) na… Amidze 1200 wyposażonej w 50-megahertzowy procesor Motorola 68060. Wszystko działa na standardowych układach graficznych AGA, które, dla przypomnienia, nie mają żadnego dopalacza 3D (jeśli już – to raczej coś w rodzaju spowalniacza).

Przed Lightshaftem – Metatunel grupy FRequency – 1-kilobajtowe intro działające w Linuksie i Windows, zdobywca I miejsca na Numerica Artoarty 2009 w kategorii PC 4k.

Na 18 miejscu – demo-zaproszenie na amerykańskie (sic!) Blockparty 2009 wykonane przez grupę Xplsv. Ciekawe kto odczyta zasady camposów z tych niebieskich słupków. IMHO – nieco za kiepskie na tak wysoką pozycję. Jedynie muzyka ratuje invitkę.

Zdecydowanie bardziej na swoje 17 miejsce (oraz I w kategorii Amiga intro 4k) zasłużyła Luminagia grupy Loonies. Uwaga, na prawdziwej Amidze bez 64 MB RAM i Motoroli 68060 nie ruszy.

Kolejny wizualny eksperyment ASD (Andromeda Software Development) zajął I miejsce na party Evoke 2009 w kategorii PC Demo. Kolejna faza ewolucji po Midnight Run i Metamorphosis?

Po obejrzeniu Stargazera Andromedy – zaproszenie na Assembly musiało być dobre! Andromeda łącząc siły z Grupami Excess i Noon wykombinowała zgrabną, krótką i treściwa invitkę. I proszę – zajęli I miejsce na party Solskogen 2009 w kategorii Combined demo.Dollop grupy SQNY zdobył II miejsce na Assembly 2009 (o zdobywcy I miejsce – już za chwilę). Prawie 3 minuty muzyki i animacji zamknięte w 4-kilobajtowym kodzie. Cudo!

Dollopa na Assembly zdystansowała produkcja Muon Bayron grup Youth Uprising, Ümlaüt Design i Outracks. Nie sposób nawet opisać tego 4-kilobajtowego intra. Po prostu – należy obejrzeć, a potem przekonać się na własne oczy ile zajmuje plik wykonywalny.

Zeszłoroczny Breakpont upłynął pod znakiem światowego kryzysu finansowego. Być może właśnie z tego powodu, oraz w wyniku oddania invitki na to party w ręce Finów z grupy MFX powstało Everything is Under Control, bardziej prezentujące nieodmienny status quo demosceny, niż zaproszenie na party.

Tuż za pierwszą dziesiątką – 1-kilobajtowe intro Untraceable (z dźwiękiem) grupy TBC. Zajęło II miejsce na party Breakpoint 2009 w kategorii PC 4k.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.