Smartfon mierzy 12,8 milimetra grubości, zaś waży 108 gramów wraz z baterią

HTC Smart – telefon dla każdego

HTC Smart

Wszyscy wiemy, jakie echo w Sieci wywołała premiera pierwszego telefonu Google’a, przygotowanego przez HTC. Teraz, być może z mniejszym rozmachem, prezentowany jest telefon HTC Smart, który cechować się ma niską ceną i „dostępnością dla każdego”. To oczywiście musiało się odbić na bogactwie jego wyposażenia – znajdziemy tu łączność 3G oraz Bluetooth, jednak zabraknie WiFi. Nad wszystkim czuwać będzie mobilna platforma Brew, na którą nałożono interfejs użytkownika HTC Sense. Dlatego nasz MobileBloger uważa, że HTC Smart smartfonem nazwać nie można.

W wyposażeniu obecne są także: 256 MB pamięci RAM, procesor z taktowaniem 300 MHz, 2,8-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości QVGA, HSDPA 3.6 Mbps, port mini-USB, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, 3-megapikselowa kamera z fleszem LED, gniazdo kart pamięci microSD oraz odtwarzacz popularnych formatów multimedialnych, jak aac, mp3, wma, wav, mp4, 3gp czy m4v.

Bateria o pojemności 1100 mAh pozwoli na 450 minut rozmów w trybie GSM, 370 minut w sieci 3G lub maksymalnie 600 godzin czuwania w trybie 3G. Na rynek HTC Smart ma trafić na wiosnę. Chociaż wiemy, że cena ma być niska, to nie wiemy jak niska.

Odwiedź naszego MobileBlogera, który pod lupę wziął Nexusa One!

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News