Bing, czyli sen o końcu dominacji Google'a

Jak dodać witrynę do wyszukiwarki Bing? Ręcznie…

Microsoft Bing, po nieco zbyt otwartej samokrytyce, może mieć duży problem z zaistnieniem w Sieci na dłużej. Jego twórcy sami przyznają, że jest zdecydowanie za wolny.

Na oficjalnym forum Binga użytkownik prathaban1 zadał następujące pytanie

: Dodałem moją witrynę, www.kidandparent.in, do panelu webmastera, wykorzystując sitemap.xml i zrobiłem to prawie sześć tygodni temu. To nowa witryna z unikalnym kontentem i sam Bing pokazuje 14 linków zwrotnych do niej. Jednak jak na razie zindeksowana została tylko strona główna (dzięki pomocy Bretta). G i Y zindeksowały, odpowiednio 400 i 200 witryn. Co mam zrobić, by Bing mi również zadziałał?

Brett Young, który jest jednym z kierowników cetrum dla webmasterów Binga, odpisał:

Wszyscy wiemy w branży, że MSNbot jest dość powolny. Proponuję przeczytać nasz dział FAQ przyklejony na tym forum, by się dowiedzieć co trzeba zrobić.

Tak, osoba współodpowiedzialna za Binga przyznaje, że wyszukiwarka jest ślamazarna. A to dopiero początek. Zajrzyjmy do wskazanego przez Younga działu. Co widzimy?

Jeżeli twoja witryna nie jest w indeksie, wykonaj następujące czynności: 1. Sprawdź naszymi narzędziami, czy twoja witryna nie jest zablokowana. 2. Uruchom site: query by sprawdzić, że nie ma stron w indeksie. 3. Wklej URL z site query i umieść w tym temacie. Postaram się, by chociaż strona główna była indeksowana. Dalsze indeksowanie wymaga dobrego kontentu i linków zwrotnych opisanych w dziale FAQ

.

Tak, punkt trzeci to żadna ściema. Jeżeli twoja witryna nie pojawi się w indeksie Binga, musisz wkleić jej adres na forum internetowym, a wtedy jeden z pracowników doda ją ręcznie. Nie jesteśmy pewni, czy Bing ma jakiekolwiek szanse z Google’em, skoro indeksowanie witryn, czyli jeden z podstawowych mechanizmów wyszukiwarek internetowych, to dla niego problematyczne zadanie. Doceniamy przynajmniej rozbrajającą szczerość pracowników Microsoftu.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.