Karcie pamięci SDXC od Panasonica mówię stanowcze i zdecydowane NIE!

NIE kupujcie karty SDXC. Tak naprawdę to nawet tu NIE wchodźcie.

Zapewne pamiętacie moje wcześniejsze wpisy o kartach SDXC. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Panasonic, zamierza wypuścić w lutym 2010 roku pierwsza kartę pamięci o pojemnościach 48 GB i

64 GB

. Seria GOLD, bo tak została nazwana, charakteryzować się będzie prędkościami rzędu 22MB/s. Dochodzimy więc do ceny. Mniej pojemna karta kosztuje 449.95 dolarów, a karta 64 GB kosztuje 599.95 dolarów! Cena jak za porządny kompakt, albo tanią lustrzankę. Panów z Panasonica trzyma niezły humor. Docelowa 2 TB, pewnie będą kosztować z zylion dolarów.

Teraz kupując lustrzankę, będziemy musieli zapłacić drugie tyle za kartę pamięci, trzecie tyle pewnie za czytnik do takiej karty, ósme tyle za futerał, a piętnaste tyle za jakiś soft do odzyskiwania zdjęć, bo nie wierzę w cudne technologie typu Super Intelligent Controller, mające zwiększać bezawaryjność kart. Co więcej. Karty SDXC pasują tylko do slotów specjalnie przystosowanych do ich obsługi(podobnie jest z kartami SDHC), czyli cena aparatu będzie musiała być wyższa.

Bezpodstawnej drożyźnie mówię stanowcze i zdecydowane: „NIE KUPIE TEGO”!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.