Kodak zakończył jedną bitwę w sądzie, a zaczął kolejną. To jest jakiś sposób na utrzymanie

Kodak pozywa Apple’a i RIM

Prawo

Kodak złożył pozew w amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), w którym oskarża firmy Apple oraz Research in Motion o naruszenie patentu dotyczącego metod przeglądania obrazów. Patent mają naruszać zarówno iPhone’y, jak i biznesowe smartfony BlackBerry. To jednak nie wszystko, co Kodak przygotował dla firmy z Cupertino. Do sądu okręgowego w stanie Nowy Jork wpłynął wniosek, w którym Kodak zarzuca Apple’owi naruszenie patentów, dotyczących sposobu przeglądania obrazów, ale również przetwarzania zdjęć o różnych rozdzielczościach.

W sprawie rozważanej przez komisję ITC, Kodak domaga się zaprzestania importowania urządzeń, które pogwałcają jego patenty, natomiast w sprawach w Nowym Jorku oprócz zaprzestania dalszego naruszania patentów, Kodak dopomina się również o stosowną rekompensatę pieniężną.

We wspomnianej sprawie Kodak kontra Samsung, obydwie firmy kilka dni temu doszły do porozumienia. Koreański producent zapłacił Kodakowi nieujawnioną kwotę pieniędzy, by zadośćuczynić pogwałceniu jego patentów.

My z popcornem w jednym, a colą w drugim ręku, czekamy na rozwój wypadków.