Antyczny system operacyjny sprzed 12 lat

Kupił stare oprogramowanie za 3 miliardy dolarów

Trendy

W zasadzie można to nazwać komedią pomyłek. Handlarz z Amazona wystawia na sprzedaż płytę z oprogramowaniem Discovery Channel dla antycznego już systemu operacyjnego Windows 98 i myli się w rachunkach, wpisując kwotę „kup teraz” 2 904 980 000 dolarów. Tak, to niemal 3 miliardy dolarów. Tak wysoka kwota nie powstrzymała jednak Briana T. Kluga przed kupnem przestarzałej płyty, chociaż prawdopodobnie nie dysponuje on takimi pieniędzmi, a po prostu chciał się dowiedzieć „co się stanie, jak wcisnę ten przycisk?”.

Amazon natychmiast przyjął zamówienie, jednak po chwili wyświetlił komunikat o następującej treści – Przepraszamy, nie możemy sfinalizować twojego zamówienia. Odwołaliśmy tę transakcję i nie będziesz musiał zapłacić za swoje zamówienie.

Tymczasem inny, jeszcze sprytniejszy sprzedawca próbował wystawić na sprzedaż taką samą płytę za mniejszą kwotę… 250 tysięcy dolarów. Jemu też się nie udało. Czy wspominałem już, że również mam w domu płytę Discovery Channel dla Windows 98? Może by tak spróbować na allegro…?