Notatki Billa Gatesa w Internecie

The Gates Notes

Najpierw Twitter, a teraz Gates Notes – były prezes Microsoftu uruchomił witrynę internetową, na której dzieli się swoimi pasjami, zainteresowaniami i podróżami. Nazwa Gates Notes (notatki Gatesa) nie jest przypadkowa – znajdziemy tam listy od miliardera, jego prywatne zdjęcia a nawet książki, które czyta i rzeczy, które aktualnie studiuje. Mimo, iż to prywatna strona Gatesa, to nie zabrakło tam informacji o krajach i ludziach potrzebujących pomocy, ale właściwie to nie dziwimy się, skąd ta, bądź co bądź pożyteczna, propaganda – jedną z głównych pasji Gatesa jest filantropia.

Witryna umożliwia również zadanie miliarderowi pytania, na które postara się udzielić odpowiedzi. Zapytany przez jednego z gości na witrynie, czy spodziewał się sukcesu Microsoftu, odpisuje:

Nie byłem tego pewien ani trochę. Nie było żadnych przesłanek na sukces Microsoftu. Mieliśmy wielu klientów, którzy bankrutowali i nam nie płacili. Jeden z naszych pierwszych klientów został wykupiony przez inną firmę, która tak zinterpretowała umowę, że i oni nam nie płacili – przez rok nie mieliśmy w ogóle przychodów. Na szczęście się z tym uporaliśmy. Musieliśmy się rozwijać powoli, jeden mały krok za drugim. Bycie konserwatywnym popłaciło, bo wraz z rozwojem rynku najbardziej utalentowani ludzie chcieli pracować właśnie u nas.