Oficjalnie: Windows 7 na Maku i… łatanie dziur OS X

Boot Camp 3.1 - aktualizacja dla wszystkich, którzy chcą mieć Windows 7

Boot Camp 3.1 – aktualizacja dla wszystkich, którzy chcą mieć Windows 7

Do wczoraj Windows 7 na Maku mogliśmy zainstalować, ale nie był on na liście oficjalnie „wspieranych systemów”. W praktyce bez szperania w Sieci nie dało się np. korzystać z sieci WLAN, pojawiały się problemy z trackpadem, itp.

Dzięki aktualizacji Boot Campa do wersji 3.1 te problemy powinny już pójść w zapomnienie. Poprawka wprowadza natywne wsparcie dla 32- i 64-bitowych wersji systemów Home Premium, Professional i Ultimate Windows 7.

Dodatkowo aktualizacja wprowadza poprawki dla XP i Visty, które poprawiają działanie trackapda, dodają obsługę Magic Mouse, klawiatury bezprzewodowej oraz wyłączają wyjście optyczne w laptopach kiedy nie jest ono używane (do tej pory cały czas świeciło na czerwono…).

Reklama

Aby skorzystać z BC 3.1 użytkownicy iMaców late 2009 muszą ściągnąć i zainstalować dedykowany im pakiet sterowników. Z kolej użytkownicy Maków Pro [poprawione] z kartami  GeForce 7300, Quadro FX 4500 iMaców z GeForce 7300 i 7600 GTi muszą zainstalować aktualizację firmware’u kart grafiki.

CIEKAWOSTKA: Boot Camp do instalacji Windows 7 wymaga… XP lub Visty SP2. Mówiąc szczerze nie za bardzo rozumiem dlaczego… Pracując z wersją 3.0 bez problemu dawało się zainstalować siódemkę.

Ale wciąż nie da się zainstalować aktualizacji Windows do Windows 7 bez pewnego rodzaju żonglerki. Co prawda nie musimy już zmieniać nazw plików, ale musimy zainstalować przed przesiadką z Visty narzędzie Boot Camp Utility for Windows 7 Upgrade, które zrobi to za nas (odmontuje wolumeny makowe, które mają status „tylko do odczytu”, a które skutecznie potrafią zablokować instalacje Win7).