Płaski Blu-ray – Samsung BD-P4600

Odtwarzacze Blu-ray

Odtwarzacz Blu-ray BD-P4600 firmy Samsung zdecydowanie wyróżnia się wyglądem na tle produktów konkurencji. Jego wymiary to jedynie 461×42×195 mm – plastikowa obudowa jest bardzo płaska. Urządzenie można powiesić na ścianie lub ustawić pod kątem na dołączonej podstawce (z plastiku). Siłą rzeczy zestaw wyjść audio-wideo jest dość ograniczony, a do tego podłączenie grubego kabla HDMI może być problematyczne.

Napęd optyczny jest typu slot-in (brak wysuwanej tacki). Złącze USB umożliwia podłączenie karty Wi-Fi lub zewnętrznego dysku twardego czy pamięci flash USB. Dotykowy panel z wyświetlonymi przyciskami jest dość estetycznym rozwiązaniem, lecz w praktyce rzadko się go używa. Pilot zdalnego sterowania wykonany z błyszczącego, czarnego plastiku dobrze leży w dłoni i ma dobrze rozmieszczone klawisze. Przyciski odpowiadające bezpośrednio za odtwarzanie są fosforyzujące.

Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.
Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Odtwarzacz bardzo dobrze radzi sobie z odczytem Blu-ray i DVD (skalowanie do rozdzielczości 1080p). Potrafi również odtwarzać filmy DivX i MKV (Matroska) zapisane na zewnętrznym dysku USB lub płytach CD-R czy DVD-R. Widoczne są napisy zapisane w plikach TXT, lecz polskie znaki nie są poprawnie wyświetlane. Jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie. Oprócz płyt CD Audio odtwarzacz obsługuje również pliki muzyczne w formacie MP3, a także zdjęcia w formacie JPG.

Port Ethernet umożliwia nie tylko pobieranie dodatków do filmów Blu-ray (które są zapisywane w pamięci wewnętrznej urządzenia o pojemności 1 GB), pobieranie uaktualnień firmware’u, lecz również dostęp do serwisu YouTube, włącznie z możliwością logowania. Przez sieć LAN lub Wi-Fi można odtwarzać pliki multimedialne udostępniane na komputerach PC podłączonych do tych sieci.

Dane techniczne Samsung BD-P4600
Dostawca www.samsung.pl
Cena 1270 zł
Odtwarzane nośniki BD/DVD/CD
Profil BD 2.0
Odtwarzane formaty wideo VC-1, MPEG-2, H.264, DivX
Odtwarzane formaty audio MP3
Wyjścia wideo HDMI 1.3, kompozytowe
Wyjścia audio analogowe stereo, cyfrowe optyczne
Inne złącza Ethernet, USB
Waga 1,9 kg
Gwarancja 12 miesięcy