Płaski Blu-ray – Samsung BD-P4600

Samsung udowadnia, że sprzęt kina domowego wcale nie musi mieć banalnego wyglądu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy odtwarzacz wyróżnia się czymś jeszcze poza obudową.

Odtwarzacz Blu-ray BD-P4600 firmy Samsung zdecydowanie wyróżnia się wyglądem na tle produktów konkurencji. Jego wymiary to jedynie 461×42×195 mm – plastikowa obudowa jest bardzo płaska. Urządzenie można powiesić na ścianie lub ustawić pod kątem na dołączonej podstawce (z plastiku). Siłą rzeczy zestaw wyjść audio-wideo jest dość ograniczony, a do tego podłączenie grubego kabla HDMI może być problematyczne.

Napęd optyczny jest typu slot-in (brak wysuwanej tacki). Złącze USB umożliwia podłączenie karty Wi-Fi lub zewnętrznego dysku twardego czy pamięci flash USB. Dotykowy panel z wyświetlonymi przyciskami jest dość estetycznym rozwiązaniem, lecz w praktyce rzadko się go używa. Pilot zdalnego sterowania wykonany z błyszczącego, czarnego plastiku dobrze leży w dłoni i ma dobrze rozmieszczone klawisze. Przyciski odpowiadające bezpośrednio za odtwarzanie są fosforyzujące.

Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Odtwarzacz bardzo dobrze radzi sobie z odczytem Blu-ray i DVD (skalowanie do rozdzielczości 1080p). Potrafi również odtwarzać filmy DivX i MKV (Matroska) zapisane na zewnętrznym dysku USB lub płytach CD-R czy DVD-R. Widoczne są napisy zapisane w plikach TXT, lecz polskie znaki nie są poprawnie wyświetlane. Jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie. Oprócz płyt CD Audio odtwarzacz obsługuje również pliki muzyczne w formacie MP3, a także zdjęcia w formacie JPG.

Port Ethernet umożliwia nie tylko pobieranie dodatków do filmów Blu-ray (które są zapisywane w pamięci wewnętrznej urządzenia o pojemności 1 GB), pobieranie uaktualnień firmware’u, lecz również dostęp do serwisu YouTube, włącznie z możliwością logowania. Przez sieć LAN lub Wi-Fi można odtwarzać pliki multimedialne udostępniane na komputerach PC podłączonych do tych sieci.

Dane techniczneSamsung BD-P4600
Dostawcawww.samsung.pl
Cena1270 zł
Odtwarzane nośnikiBD/DVD/CD
Profil BD2.0
Odtwarzane formaty wideoVC-1, MPEG-2, H.264, DivX
Odtwarzane formaty audioMP3
Wyjścia wideoHDMI 1.3, kompozytowe
Wyjścia audioanalogowe stereo, cyfrowe optyczne
Inne złączaEthernet, USB
Waga1,9 kg
Gwarancja12 miesięcy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.