Płaski Blu-ray – Samsung BD-P4600

Samsung udowadnia, że sprzęt kina domowego wcale nie musi mieć banalnego wyglądu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy odtwarzacz wyróżnia się czymś jeszcze poza obudową.

Odtwarzacz Blu-ray BD-P4600 firmy Samsung zdecydowanie wyróżnia się wyglądem na tle produktów konkurencji. Jego wymiary to jedynie 461×42×195 mm – plastikowa obudowa jest bardzo płaska. Urządzenie można powiesić na ścianie lub ustawić pod kątem na dołączonej podstawce (z plastiku). Siłą rzeczy zestaw wyjść audio-wideo jest dość ograniczony, a do tego podłączenie grubego kabla HDMI może być problematyczne.

Napęd optyczny jest typu slot-in (brak wysuwanej tacki). Złącze USB umożliwia podłączenie karty Wi-Fi lub zewnętrznego dysku twardego czy pamięci flash USB. Dotykowy panel z wyświetlonymi przyciskami jest dość estetycznym rozwiązaniem, lecz w praktyce rzadko się go używa. Pilot zdalnego sterowania wykonany z błyszczącego, czarnego plastiku dobrze leży w dłoni i ma dobrze rozmieszczone klawisze. Przyciski odpowiadające bezpośrednio za odtwarzanie są fosforyzujące.

Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Dołączony pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Odtwarzacz bardzo dobrze radzi sobie z odczytem Blu-ray i DVD (skalowanie do rozdzielczości 1080p). Potrafi również odtwarzać filmy DivX i MKV (Matroska) zapisane na zewnętrznym dysku USB lub płytach CD-R czy DVD-R. Widoczne są napisy zapisane w plikach TXT, lecz polskie znaki nie są poprawnie wyświetlane. Jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie. Oprócz płyt CD Audio odtwarzacz obsługuje również pliki muzyczne w formacie MP3, a także zdjęcia w formacie JPG.

Port Ethernet umożliwia nie tylko pobieranie dodatków do filmów Blu-ray (które są zapisywane w pamięci wewnętrznej urządzenia o pojemności 1 GB), pobieranie uaktualnień firmware’u, lecz również dostęp do serwisu YouTube, włącznie z możliwością logowania. Przez sieć LAN lub Wi-Fi można odtwarzać pliki multimedialne udostępniane na komputerach PC podłączonych do tych sieci.

Dane techniczneSamsung BD-P4600
Dostawcawww.samsung.pl
Cena1270 zł
Odtwarzane nośnikiBD/DVD/CD
Profil BD2.0
Odtwarzane formaty wideoVC-1, MPEG-2, H.264, DivX
Odtwarzane formaty audioMP3
Wyjścia wideoHDMI 1.3, kompozytowe
Wyjścia audioanalogowe stereo, cyfrowe optyczne
Inne złączaEthernet, USB
Waga1,9 kg
Gwarancja12 miesięcy
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.