Polscy gracze buntują się przeciwko Microsoftowi

"Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę"

Witryna „Nie sprzedaję wybrakowanego produktu – nie kradnę” to odpowiedź na akcję marketingową Microsoftu, która zachęca do nieprzerabiania konsol Xbox 360 w celu umożliwienia uruchamiania na niej pirackich gier.

– Jako użytkownicy oryginalnych wersji gier na konsolę Xbox 360 poczuliśmy się dotknięci insynuacją, iż brak polskiej wersji usługi Xbox LIVE wynika z faktu, iż Polacy korzystają z nielegalnego oprogramowania na tę konsole. Nie zgadzamy się z sugestiami, iż cała wina za brak tej ważnej dla konsoli Xbox 360 usługi w naszym kraju leży po stronie graczy. Uważamy, że po kilku latach oczekiwań na wprowadzenie Xbox LIVE w Polsce, po dziesiątkach obietnic i mydlenia nam oczu zapowiedziami w stylu „za miesiąc powiemy coś więcej” – w końcu czara goryczy się przelała. Przelała się za sprawą słów Pana Kuby Mirskiego – czytamy na stronie głównej witryny.

Twórcy „Kontrakcji” zapewniają również, że w żaden sposób nie popierają piractwa a ich celem jest jedynie skłonienie firmy Microsoft do uruchomienia usługi Xbox LIVE na terenie naszego kraju. Wbrew temu, co jest napisane na witrynie „Kontrakcji”, polskie media już poruszały ten problem: my chociażby tu i tu. Polski oddział Microsoftu jak dotąd jednak nie udzielił żadnych konkretnych informacji ani nam, ani konkurencji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News