Intel Core i5-750. To pierwszy układ z rodziny Nehalem, który faktycznie nie kosztuje wiele.

Procesor Core i5 podkręcony do 6,9 GHz

Belgijska grupa overclockerów podkręciła desktopowy procesor Core i5-670 do częstotliwości pracy 6,9 GHz używając do jego chłodzenia ciekłego azotu.

Wciąż marząc o granicy 7 GHz, którą pod koniec zeszłego roku osiągnął procesor Phenom II, układ o nazwie kodowej Clarkdale tuż po swojej premierze został podkręcony do częstotliwości 6,9 GHz przez belgijską grupę overclockerów. W tym celu entuzjaści podkręcania wykorzystali ciekły azot do chłodzenia rozgrzanego do czerwoności procesora Core i5-670, który w normalnym trybie pracuje z częstotliwością 3,46 GHz, a po uaktywnieniu trybu turbo – taktowany jest zegarem 3,73 GHz.

Wynik uzyskano na sprzęcie o następującej konfiguracji: płyta główna EVGA P55 SLI, 4 GB pamięci DDR3 firmy G.Skill oraz karta graficzna Nvidia GeForce 9800GT. Warto dodać, że ten sam procesor udało się podkręcić do częstotliwości 5,4 GHz, wykorzystując do tego celu chłodzenie tylko powietrzem.

Zobacz, jakie procesory oprócz opisywanego wyżej (procesor Intel Core i5-670) przygotował na początku roku dla nas Intel – przegląd procesorów Intela, wytworzonych w technologii 32 nanometrów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.