Rekordowa kara za piractwo uchylona

Jammie Thomas-Rasset nie będzie musiała zapłacić 1,92 milionów dolarów za nielegalne udostępnienie 24 utworów w sieci Kazaa.

33-letnia Jammie Thomas-Rasset przegrała trzyletnią batalię z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego oskarżyło ją o udostępnienie w sieci Kazaa 24 utworów, które były objęte ustawą o ochronie praw autorskich. Kobieta nie przyznała się do winy, twierdząc, że do jej komputera miało dostęp wiele osób. Sąd mimo to zasądził grzywnę w wysokości 220 tysięcy dolarów, którą miała zapłacić wytwórniom Capitol Records, Sony BMG Music, Arista Records, Interscope Records, Warner Bros. Records i UMG Recordings. Wydawcy utrzymywali, że Thomas-Rasset udostępniła w sumie 1 700 utworów, jednak nie były w stanie tego udowodnić. Wyrok został uchylony i rozprawa odbyła się ponownie. Tym razem sąd nakazał karę… 1,92 miliona dolarów grzywny.

Na szczęście dla amerykanki grzywna ponownie została zniesiona. Thomas-Rasset będzie musiała zapłacić 2 250 dolarów za plik. Nowy wyrok będzie prawomocny, jeżeli wytwórnie płytowe nie złożą wniosku o dalsze rozpatrzenie sprawy.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.