Specjalistyczna wyszukiwarka yasni.com wyszukuje w Internecie dane osobowe.

Śledzimy ślady i odnajdujemy osoby w Internecie

Odszukiwanie starych przyjaciół i znajomych jest trendy. Portale społecznościowe takie jak StayFriends na tej modzie robią nawet pieniądze. Ale nie wszystkie osoby, których szukamy, mają na portalach konta. Jak mimo to odnaleźć starego przyjaciela?

Pierwsze kroki w trakcie poszukiwania informacji zrobimy prawdopodobnie w wyszukiwarce Google. Często jednak Internet zawiera o wiele więcej danych o określonej osobie, niż zdradza to wyszukiwarka, ale znalezienie dodatkowych informacji wymaga dodatkowego nakładu pracy, którą trzeba wykonać samemu. Dlatego najlepiej skorzystać ze specjalistycznej wyszukiwarki osób yasni.com – użytkowanie jest bezpłatne. Otwieramy stronę, w polu u góry wpisujemy wyszukiwane nazwisko i klikamy »Search«. Wyświetlonych zostanie naprawdę sporo wyników zawierających mnóstwo informacji: począwszy od stron WWW i wpisów w książkach telefonicznych przez listy z Amazon po dane z blogów i portali społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, MySpace. Sami musimy zdecydować, które dane pasują do szukanej osoby, zwłaszcza w przypadku popularnych nazwisk.

Chcąc obejrzeć dalsze wyniki, klikamy przycisk »Show all results«. W następnym oknie wpisujemy nasz email i klikamy »Find All Results«. System będzie kontynuował pracę w tle i następnego dnia przyśle nam wiadomość z kolejną porcją wyników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.