Tak działa licencja

Systemy Windows i pakiety Office do wypożyczenia

Microsoft

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu operacyjnego Windows lub oprogramowania biurowego Office, zainstalowanych na przykład na komputerach w kafejce internetowej lub w centrum handlowym, to musisz wiedzieć, że byłeś piratem, podobnie jak ci, którzy oferowali ci taką możliwość. Dzieję się tak, gdyż jest to nieautoryzowane użycie, niezgodne z licencją, którą oferuje Microsoft. Teraz następuje koniec z tymi absurdalną polityką firmy z Redmond, dzięki wprowadzeniu do sprzedaży oprogramowania z zupełnie nową licencją „Rental Rights Licensing”.

Na stronie partnerskiej Microsoftu czytamy – Licencje systemów operacyjnych Windows oraz pakietów Office nie zezwalają na wypożyczanie, leasing i outsourcing oprogramowania osobie trzeciej. W rezultacie, wiele organizacji, które wypożyczają w jakikolwiek sposób komputery PC osobom trzecim (jak kafejki internetowe, hotele czy kioski na lotniskach), naruszają w ten sposób warunki umowy licencyjnej.

Prawa Wypożyczenia (Rental Rights) są prostym sposobem dla organizacji na obejście tych ograniczeń poprzez wykupienie jednorazowej licencji, ważnej do końca użytkowania danego komputera PC lub oprogramowania.

By nie narażać zbytnio swoich klientów na wysokie koszty zakupu nowych licencji, Microsoft oferuje 30-procentową zniżkę na oprogramowanie. Dla przykładu pakiet Office Professional w wersji „Rental Rights” kosztuje 58 dolarów, podczas gdy jego zwykły odpowiednik – 83 dolary.

Więcej informacji o nowym programie licencyjnym Microsoftu przeczytacie tutaj.