Telefon ładowany Coca-Colą!

Daizi Zheng zaprojektowała prototyp telefonu komórkowego dla Nokii, który zasilany jest cukrem, znajdującym się w puszce z Coca-Colą.

Projektantka Daizi Zheng zaprojektowała przyjazny dla środowiska telefon dla firmy Nokia, który pracuje dzięki puszkom (tudzież butelkom) Coca-Coli. Niemożliwe? A jednak! Jego ogniwo paliwowe generuje prąd z węglowodanu (cukier) zawartego w Coli. Może również być zasilany przez każdą inną ciecz z odpowiednią zawartością cukru.

Tradycyjną baterię w prototypie zastępuje przyjazna dla środowiska biobateria, która wytwarza środowisko bez zanieczyszczeń, generuje prąd z cukru i wykorzystuje enzymy jak katalizator – napisała Zheng. – Używając biobaterii jako źródła zasilania telefonu, potrzebujemy tylko puszki Coli lub innego słodkiego napoju, by z powrotem ją naładować. Biologiczna bateria może pracować trzy – cztery razy dłużej po jednym naładowaniu, niż tradycyjna, litowo-jonowa bateria. Kolejną zaletą jest to, że może być w pełni biodegradowalna.

Jak myślicie, Nokia wykorzysta tę koncepcję w swoich telefonach?

Zobacz również ładowarkę korzystającą z sygnału WiFi!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.