Telefony posiadają zwiększone bezpieczeństwo, w tym funkcję wysłania SMS-a, gdy zmieniana jest karta SIM

Trzy nowe Rekiny w ofercie Samsunga

Samsung

Linia Samsung Shark złożona jest z trzech telefonów komórkowych, z których dwa to slidery, a jeden zamknięty jest w klasycznej obudowie. Wszystkie mają dostarczyć bezpośredni dostęp do serwisów społecznościowych i ułatwić proces wysyłania zdjęć i filmów na takie strony, jak Facebook, MySpace czy Bebo. Telefony pozwolą również bez problemu przeglądać zawartość serwisów Flickr, Picasa, Photobucket oraz YouTube.

Nowe Rekiny nie są szczytem najnowszej technologii, ale nacisk położono tu głównie na ich szeroką dostępność wśród młodzieży. Shark i Shark 2 posiadają łączność HSDPA 3.6 Mbps, natomiast Shark 3 musi zadowolić się tylko standardem GSM/EDGE. Wszystkie jednak posiadają Bluetooth 2.1 oraz port USB 2.0. Jeśli chodzi o aparaty, to Shark posiada 3,2-megapikselową kamerę, Shark 2 – aparat z autofokusem i fleszem LED o rozdzielczości 5 Megapikseli, a Shark 3 – tylko 2-megapkselową kamerę.

Shark 2, najbardziej high-endowy model z serii, wyposażony jest ponadto w 2,2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QVGA, 110 MB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD oraz możliwość nagrywania filmików w rozdzielczości QVGA. Wszystkie telefony posiadają natomiast odtwarzacz multimedialny oraz radio FM z RDS-em.

Telefony z linii Samsung Shark mają trafić na rynek w styczniu 2010 roku. Ich ceny nie są jeszcze znane, chociaż z pewnością nie będą należeć do wysokich.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News