Nowy ThinkPad waży 1,5 kilograma

Ultramobilna maszyna Lenovo oparta na platformie AMD

Ultramobilny notebook ThinkPad X100e jest pierwszym z rodziny ThinkPad, opartym na platformie AMD. Maszyna wyposażona jest w 11,6-calowy ekran HD Ready oraz 4 GB pamięci RAM.

Lenovo oficjalnie przedstawia ultramobilny komputer z rodziny ThinkPad, który jako pierwszy opierać się będzie na platformie firmy AMD. Model o oznaczeniu X100e wyposażony jest w 11,6-calowy ekran z podświetleniem diodami LED i rozdzielczością 1366 x 768 pikseli, procesor Athlon Neo MV-40 z zegarem 1,6 GHz (dostępny w dniu premiery), lub dwa inne, dwurdzeniowe procesory w pierwszym kwartale 2010 roku – Athlon Neo X2 L335 oraz Turion X2 L625.

Ponadto znajdziemy tu do 4 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Radeon HD 3200, maksymalnie 320-gigabajtowy dysk twardy, multidotykowy touchpad, port Gigabit Ethernet, łączność WiFi, kamerę internetową, czytnik kart pamięci 4 w 1, odporną na zachlapania klawiaturę, a także opcjonalnie łączność Bluetooth i moduł 3G.

Nowego notebooka można zamówić zarówno z preinstalowanym systemem Windows XP, jak również Windows 7. W standardzie otrzymamy 3-komorową baterię, która starcza na 2 godziny pracy, jednak dostępna jest również 6-komorowy akumulator, dostarczający 5 godzin ciągłej pracy.

Zobacz nasz ranking małych notebooków!

Cena notebooka Lenovo ThinkPad X100e zaczyna się od 449 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1300 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.