Użytkownicy skarżą się na żółknące ekrany iMaków

Posiadacze najnowszych desktopów Apple iMac narzekają na forach internetowych na żółknące wyświetlacze. To kolejna już wada komputerów typu all-in-one.

Najpierw był problem z niewydolnością grafiki w najnowszych komputerach iMac. Potem wykryto wadę konstrukcyjną – niektóre egzemplarze po prostu się rozpadały. Jakby tego było mało, jeszcze w tym samym miesiącu użytkownicy zaczęli skarżyć się na migotanie lub całkowite wyłączanie się ekranu. Minęły dwa miesiące od ostatniego „incydentu”, a problem z iMakami powraca. Tym razem użytkownicy na forach ze wsparciem technicznym narzekają na żółciejące ekrany.

– Kolor obrazu wyświetlanego na ekranie jest zabarwiony na żółto. Ostrość jest różna, ale w niektórych przypadkach jest na tyle kiepska, że ekran jest całkowicie bezużyteczny – relacjonuje serwis Daily Tech.

Problem z żółciejącymi i migoczącymi ekranami w iMakach zauważył również serwis Gizmodo, do którego napisał jeden bardzo obeznany czytelnik, który wykrył żółciejący ekran w swoim iMaku. Poszperał trochę we wnętrzu monitora i sprawdził temperaturę barwową całego podświetlenia LED-owego, która nie odbiegała od normy. Następnie sprawdził ją jeszcze w innym iMaku z tendencją do żółcienia i również mieściła się w normie. Problemem zatem nie jest podświetlenie LED-owe.

Wątek migocących ekranów na forum wsparcia technicznego Apple’a jest już obecny od października 2009 roku, a do tej pory Apple nie było w stanie naprawić tej usterki. Irytacja użytkowników była na tyle duża, że założono odrębną witrynę o nazwie iMac (Late 2009) Issues, na której można między innymi sprawdzić poprawność wyświetlania obrazu swojego iMaka.

Apple tymczasem opóźnia sprzedaż swoich nowych 27-calowych modeli. W tej chwili w brytyjskim Apple Store czas oczekiwania na iMaka z czterordzeniowym procesorem 3,06 lub 2,66 GHz to dwa tygodnie.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.