Nowy iMac w towarzystwie klawiatury i myszki oraz białego MacBooka 13,3

Użytkownicy skarżą się na żółknące ekrany iMaków

Posiadacze najnowszych desktopów Apple iMac narzekają na forach internetowych na żółknące wyświetlacze. To kolejna już wada komputerów typu all-in-one.

Najpierw był problem z niewydolnością grafiki w najnowszych komputerach iMac. Potem wykryto wadę konstrukcyjną – niektóre egzemplarze po prostu się rozpadały. Jakby tego było mało, jeszcze w tym samym miesiącu użytkownicy zaczęli skarżyć się na migotanie lub całkowite wyłączanie się ekranu. Minęły dwa miesiące od ostatniego „incydentu”, a problem z iMakami powraca. Tym razem użytkownicy na forach ze wsparciem technicznym narzekają na żółciejące ekrany.

– Kolor obrazu wyświetlanego na ekranie jest zabarwiony na żółto. Ostrość jest różna, ale w niektórych przypadkach jest na tyle kiepska, że ekran jest całkowicie bezużyteczny – relacjonuje serwis Daily Tech.

Problem z żółciejącymi i migoczącymi ekranami w iMakach zauważył również serwis Gizmodo, do którego napisał jeden bardzo obeznany czytelnik, który wykrył żółciejący ekran w swoim iMaku. Poszperał trochę we wnętrzu monitora i sprawdził temperaturę barwową całego podświetlenia LED-owego, która nie odbiegała od normy. Następnie sprawdził ją jeszcze w innym iMaku z tendencją do żółcienia i również mieściła się w normie. Problemem zatem nie jest podświetlenie LED-owe.

Wątek migocących ekranów na forum wsparcia technicznego Apple’a jest już obecny od października 2009 roku, a do tej pory Apple nie było w stanie naprawić tej usterki. Irytacja użytkowników była na tyle duża, że założono odrębną witrynę o nazwie iMac (Late 2009) Issues, na której można między innymi sprawdzić poprawność wyświetlania obrazu swojego iMaka.

Apple tymczasem opóźnia sprzedaż swoich nowych 27-calowych modeli. W tej chwili w brytyjskim Apple Store czas oczekiwania na iMaka z czterordzeniowym procesorem 3,06 lub 2,66 GHz to dwa tygodnie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.