Już dziś firmy będą mogły kupić Office'a 2010. Użytkownicy detaliczni - wkrótce

Wymagania sprzętowe Office’a 2010

Na nieco ponad cztery miesiące przed premierą nowego pakietu narzędzi biurowych Office 2010, Microsoft podaje wymagania sprzętowe, które są niższe, niż przypuszczano.

Najnowsza odsłona pakietu biurowego Office 2010 ma oficjalnie zadebiutować na rynku w czerwcu 2010 roku. Teraz natomiast można przetestować wersję beta. Po podaniu cen swojego nowego produktu, Microsoft teraz przybliża wymagania sprzętowe – czyli na jakim komputerze będziemy mogli zainstalować nowego Office’a. Według Alexa Dubec’a z zespołu zajmującego się projektowaniem pakietu, minimalne wymagania najnowszej wersji będą takie same, jak wersji poprzedniej. To oznacza, że komputer, który radził sobie z Office’em 2007, poradzi sobie również z najnowszą wersją.

To dość zaskakujący, jednak bardzo mądry ruch ze strony firmy z Redmond. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że im mocniejsza konfiguracja komputera, tym przyjemniej będzie się pracować z Office’em 2010.

Minimalne wymagania sprzętowe pakietu biurowego Microsoft Office 2010 to:

  • Procesor zgodny z Pentium III, z taktowaniem 500 MHz;
  • 256 MB pamięci RAM;
  • 500 MB więcej miejsca na dysku, niż w przypadku Office’a 2007;
  • Windows XP SP3 lub nowszy;
  • procesor graficzny z 64 MB pamięci i obsługą DirectX 9;
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.