10-megapikselowy kompakt z 30-krotnym zoomem i filmami Full HD

Firma Fujifilm prezentuje swój najnowszy aparat cyfrowy, wyposażony w 10-megapikselową matrycę CMOS, szerokokątny obiektyw z 30-krotnym zoomem oraz możliwość kręcenia filmów Full HD.

Po prezentacji całej linii nowych kompaktowych aparatów cyfrowych firmy Fujifilm, przyszła pora na danie główne – model FinePix HS10. Ten kompaktowy ultrazoom wyposażony jest w 10-megapikselową matrycę CMOS o rozmiarze 1/2.3″, obiektyw Fujinon z 30-krotnym zbliżeniem optycznym, jasnością F/2.8-5.6 oraz zakresem ogniskowych 24-720mm (ekwiwalent dla małego obrazka), a także możliwość rejestrowania materiałów filmowych w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z dźwiękiem stereo. To jednak nie wszystko. W niższej rozdzielczości filmy kręcić można również z prędkością 1000 klatek na sekundę, co pozwoli utworzyć znakomite efekty slow-motion.

Nowy aparat potrafi również zapisywać fotografie w formacie RAW, wykonać siedem zdjęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 10 klatek na sekundę, lub pięć zdjęć, które następnie można połączyć, by „magicznie” usunąć poruszające się przedmioty. Funkcja ta jest przydatna, gdy chcemy na przykład zrobić zdjęcie, ale ciągle nam ktoś przeszkadza wchodząc w kadr.

Do dyspozycji pozostaje również potrójna stabilizacja obrazu (cyfrowa, ISO oraz mechaniczna), 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli (niestety statyczny), wizjer elektroniczny, złącze HDMI, port USB 2.0, a nawet tryb tworzenia zdjęć panoramicznych. Aparat zasilany jest czterema bateriami AA (popularne paluszki).

Zobacz nasz ranking aparatów cyfrowych!

Aparat Fujifilm FinePix HS10 na rynek trafi w kwietniu, w cenie 500 dolarów (ponad 1500 złotych). Nie jest to więc wygórowana cena, za aparat z takimi możliwościami.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.