12-megapikselowy aparat z nawigacją GPS

Casio prezentuje swój nowy aparat cyfrowy z matrycą o rozdzielczości 12 Megapikseli i odbiornikiem GPS, który w odróżnieniu od większości kompaktów, służy nie tylko do geo-tagowania.

Casio EX-10HG to kompaktowy aparat cyfrowy, który na tle podobnych do siebie urządzeń, wyróżnia się pełną nawigacją GPS, służącą nie tylko do geo-tagowania zdjęć, ale również wskazywania pozycji, wyznaczanie kierunków, znalezienie konkretnego miejsca i inne funkcje, zarezerwowane dla urządzeń GPS. Fotograf może również przeglądać zdjęcia i określić ich położenie na mapie bezpośrednio w aparacie, a także zobaczyć zdjęcia innych fotografów, które zostały wykonane w pobliżu tej lokalizacji.

W kwestii samych możliwości fotograficznych, Casio EX-10HG absolutnie nie pozostaje w tyle za innymi kompaktami. Oferuje bowiem 12-megapikselową matrycę, szerokokątny obiektyw EXILIM z 10-krotnym przybliżeniem i najkrótszą ogniskową 24mm, możliwość kręcenia filmów HD w rozdzielczości 720p oraz takie funkcje, jak cyfrowy kompas, krokomierz czy licznik kalorii. W ostatecznej wersji aparatu Casio chce również umieścić dotykowy ekran LCD.

Aparat Casio EX-10HG pojawi się w sprzedaży w październiku 2010 roku, zaś kosztować będzie około 400 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 1200 złotych.

Tymczasem zobacz nasz aktualny ranking aparatów cyfrowych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.