To nie iPad. To tablet o nazwie P88 chińskiej firmy Shenzen Great Loong Brother Industrial

Apple będzie pozwane za wygląd iPada

Kłopotów firmy z Cupertino ciąg dalszy. Tym razem chińska firma, która sprzedaje od zeszłego roku tablet P88, chce pozwać Apple'a za design iPada, który wygląda identycznie jak ich urządzenie.

O tablecie Apple’a jest wciąż niezwykle głośno, chociaż niekoniecznie za sprawą innowacyjności czy „magiczności” urządzenia. Najpierw okazało się, że aplikacja iBooks jest skopiowanym pomysłem Willa Shipleya, a później na jaw wyszedł fakt, że Fujitsu sprzedaje urządzenie o nazwie iPad już od 2002 roku. Teraz na horyzoncie pojawia się problem z designem tabletu Apple’a, bowiem od zeszłego roku chińska firma Shenzhen Great Loong Brother Industrial sprzedaje swój tablet o nazwie P88, który praktycznie nie różni się wyglądem od iPada. Jest co prawda cięższy, ma nieznacznie większy ekran i nie pracuje tak długo na baterii jak iPad, jednak podobieństwo obu urządzeń jest niezaprzeczalne.

Chińska firma nie wyklucza możliwości pozwania jabłkowego producenta w tej sprawie, gdyż jak sama twierdzi: „my byliśmy pierwsi”.

Nie będzie jednak to takie proste. iPad jest bowiem generalnie większą wersją iPoda touch, który sprzedawany jest przez Apple’a już od ładnych kilku lat. Chińska firma może więc zginąć od własnej broni, gdyż prawnicy z Cupertino na pewno postarają się znaleźć sposób, aby pozwać ją za „powiększenie” iPoda touch czy iPhone’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.