Beta Mac OS X 10.6.3

W OS X 10.6.2 aplikacje potrafią się zawiesić, dlatego aktualizacja jest bardzo pożądana.

Reklama
W OS X 10.6.2 aplikacje potrafią się zawiesić, dlatego aktualizacja jest bardzo pożądana.

Jak donosi serwis Apple Insider w ręce developerów trafiła już piąta beta aktualizacji Mac OS X 10.6.3. Najnowszy build ma oznaczenie 10D552 i ma wielkość 737,2 MB. Dużo? Tak, jeśli wcześniej nie zainstalowaliśmy żadnego uaktualnienia. Jednak, gdy pracujemy na wersji OS X 10.6.2 ta wielkość będzie z pewnością mniejsza.

Faktem jest, że Apple ma co poprawiać. Moje osobiste doświadczenia ze Snow Leopardem są takie, że jest to pierwszy system, w którym… wieszają się aplikacje. Na szczęście najczęściej ma to miejsce kiedy się z nich wychodzi, ale niemniej jednak jest to irytujące. Problemy sprawia np. najnowsza wersja 64-bitowego pakietu Apple Logic Studio i część prac poświęcona była właśnie poprawie zgodności OS X z tą aplikacją.

W najnowszym buildzie aktualizacji prace są już praktycznie ograniczone poprawek dotyczących AirPort, sterowników grafiki (m.in. wsparcie dla OpenGL 3.0) i QuickTime X (bezpieczeństwo i zgodność). Miejmy nadzieje, że irytujące okna jak to na zdjęciu po tej aktualizacji będą już przeszłością.