Bill Gates: Gdyby iPad był bardziej jak tablet PC…

Ostatnio najbardziej aktywny człowiek w świecie IT - Bill Gates - nie mógł sobie odmówić komentarza ostatniej wielkiej premiery tabletu Apple'a. Co były szef Microsoftu sądzi o iPadzie?

Najaktywniejszy człowiek w świecie IT, który ostatnio uruchomił swoją stronę internetową, planuje naprawić amerykańską gospodarkę, a w międzyczasie przekazał darowiznę w wysokości 10 miliardów dolarów, tym razem wreszcie zaczyna mówić o czymś, na czym się zna. Nie jest tajemnicą, że Microsoft buduje swój własny tablet PC, więc najwyższa pora, aby obalić innowacyjność i wspaniałość największego konkurenta – iPada firmy Apple.

Gates zatem twierdzi, że iPad musiałby być bardziej jak Tablet PC, żeby odnieść sukces. Co prawda uważa najnowsze dziecko Apple’a za „bardzo fajny czytnik”, ale nie jest zachwycony wyglądem i wcale nie zazdrości designu, a w kwestii samego sprzętu, to nie przemówi on do tłumu.

– Jestem wielkim zwolennikiem dotyku i cyfrowego czytania, ale wciąż myślę, że kombinacja głosu, długopisu i prawdziwej klawiatury – innymi słowy netbook – będzie dominującym trendem na rynku. Nie siedzę i nie myślę więc w ten sam sposób, gdy swoją premierę miał iPhone – „O mój Boże, Microsoft tak wysoko nie mierzył” – powiedział Gates.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.