Obudowa z jednego bloku aluminium mierzy 11,5 mm grubości, a waży 126 gramów

HTC Legend – nowy Sense, aluminiowa obudowa i dotykowy AMOLED

HTC Legend

Po wprowadzeniu smartfonów HTC HD mini oraz HTC Desire, przyszła pora na model o oznaczeniu HTC Legend, o którym słyszeliśmy już pod koniec 2009 roku. Nowy smartfon to nieco tańsza wersja modelu Desire, która posiada mniejszy wyświetlacz, słabszy procesor i mniej pamięci RAM.

Sprzęt

Sercem smartfona HTC Legend jest procesor z taktowaniem 600 MHz. Ponadto znajdziemy tu 3,2-calowy, multidotykowy i pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, 384 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM, gniazdo kart pamięci microSD, łączność WiFi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 z A2DP, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem, fleszem i geotagami, cyfrowy kompas, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy i czujnik światłą, a także wewnętrzna antena GPS. Tradycyjny mechaniczny trackball został zastąpiony optycznym, z towarzyszącym płaskim przyciskiem okalającym czujnik, ulepszającym funkcjonalność. Wydajna bateria o pojemności 1300 mAh pozwoli na 490 minut rozmów w trybie GSM lub 560 godzin (ponad 23 dni) czuwania w trybie 3G.

Oprogramowanie

Znajdziemy tu dokładnie to samo, co w opisywanym wcześniej modelu Desire. HTC Legend opiera się na systemie Android 2.1 z interfejsem użytkownika HTC Sense oraz aplikacją Friend Stream, umożliwiającą zebranie całej historii komunikacji i aktualizacji, łącznie z wpisami Facebook, Twitter i Flickr. Friend Stream umożliwia też przypisanie osób do odrębnych grup znajomych, przyjaciół, kolegów lub innych. Nowa wersja HTC Sense zawiera nowy czytnik wiadomości oraz nowy obrotowy widok siedmiu dostępnych ekranów, co przyśpiesza i ułatwia dostęp do najpotrzebniejszych funkcji telefonu.

Ceny i dostępność

Nowy HTC Legend będzie dostępny w Europie w sieci Vodafone, a w Polsce w bezpośredniej sprzedaży na początku kwietnia 2010 roku, w sugerowanej cenie detalicznej brutto 1999 zł.

Poniżej znajdziecie filmik, przedstawiający HTC Legend w akcji

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News