OpenTablet 7 mierzy 15 milimetrów grubości, zaś waży ledwie 520 gramów

iPad killer nadciąga – oto OpenTablet 7

Czy to prawdziwy iPad killer? OpenTablet 7 posiada co prawda mniejszy ekran, ale do tego procesor Atom, dwie kamery HD, port HDMI, Bluetooth, wsparcie dla Adobe Flash oraz funkcję dzwonienia.

Recepta na sukces w segmencie tabletów wydaje się być prosta – podsumować wszystko to, czego nie ma Apple iPad, umieścić to w swoim estetycznym urządzeniu, nie podnosząc zbytnio ceny. Tym tropem podąża firma OpenPeak, która prezentuje swój najnowszy produkt o nazwie OpenTablet 7.

Jak sama nazwa wskazuje, tablet posiada 7-calowy, multidotykowy ekran panoramiczny z podświetleniem LED – zatem o niemal 3 cale mniejszy od tego, którego znajdziemy w iPadzie. Poza tym, czekają nas jednak same dobre rzeczy. Mianowicie, użytkownicy OpenTabletu 7 będą mogli się cieszyć łącznością WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 i (niesprecyzowaną) łącznością komórkową, która w połączeniu z mikrofonem i głośnikiem umieszczonym w odpowiednim miejscu umożliwi wykonywanie połączeń głosowych.

Dodatkowo tablet posiada złącze HDMI, dwie kamery do nagrywania filmów HD i zdjęć wysokiej rozdzielczości, gniazdo kart pamięci microSD, port USB oraz obsługę technologii Adobe Flash, a wszystko opiera się na nowej platformie Intel Moorestown (procesory Atom w architekturze x86, a więc otrzymamy również wielozadaniowość).

Do sukcesu brakuje nam zatem ceny, która niestety nie została jeszcze ujawniona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.