W obudowie iPada wyraźnie jest miejsce na kamerkę internetową. Dlaczego nie ma kamerki?

iPad miał posiadać kamerkę?

Rozbiórka na części pierwsze tabletu iPad firmy Apple dowodzi, że początkowo urządzenie miało być wyposażone w przednią kamerkę internetową.

Minął tydzień od wielkiej premiery tabletu Apple’a, a praktycznie codziennie dowiadujemy się czegoś nowego o tym urządzeniu. Zazwyczaj nie są to jednak dobre informacje dla firmy z Cupertino – najpierw okazało się, że aplikacja iBooks trochę za bardzo przypomina dostępną od dłuższego czasu aplikację Classics, a następnie, że Apple’owi grożą dwie sprawy sądowe – z Fujitsu za nazwę iPad, a także z chińską firmą za jego design.

Teraz dowiadujemy się, że początkowo iPad prawdopodobnie miał posiadać wbudowaną kamerkę internetową. Firma Mission Repair, specjalizująca się w naprawianiu elektroniki, twierdzi, że otrzymała pierwszą falę części iPada i w aluminiowej obudowie wykryła miejsce, w które idealnie wpasowałaby się kamerka internetowa MacBooka. Brak kamery jest jedną z rzeczy, za które nasz Mobileblogger ma pretensje do iPda. Co jeszcze mu się w tablecie Apple’a nie podoba? Przeczytaj! Nie wydaje się jednak prawdopodobne, że Apple doda kamerę internetową do wyposażenia pierwszej generacji iPada jeszcze przed jego rynkowym debiutem. Funkcjonalność ta zapewne zostanie dodana w iPadzie drugiej generacji…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.