Pierwszy ThinkPad był tabletem

Lenovo przygotowuje iPad killera?

Lenovo

W klipie umieszczonym w serwisie YouTube, przedstawiciel Lenovo przypomina nam wszystkim, że jednym z pierwszych produktów firmy był właśnie tablet z dotykowym ekranem – ThinkPad 700T (produkowany w latach 90. jeszcze przez IBM-a). Lenovo ma więc bardzo wiele doświadczenia w budowaniu tabletów, jednak nie dokładnie takich, jakiego zaproponowało Apple.

Howard Dulany zwraca również uwagę, że w tamtym czasie firma IBM była niezwykle innowacyjna – ówczesny tablet cechował się wytrzymałą, ale lekką obudową oraz pamięcią masową opartą na flashu. Według niego, dzisiejsze urządzenia muszą jednak być wyposażone w fizyczną klawiaturę, której wirtualna nie zastąpi.

Po tym krótkim przedstawieniu historii, nie jest jednak jasne, jakie są plany Lenovo w tym segmencie. Prawdopodobnie chińska firma nie zbuduje tabletu pokroju iPada, ale znacznie mocniejszy tablet PC z fizyczną klawiaturą.

Jednym z kandydatów jest model ThinkPad X201T, który jednak bezpośrednio z iPadem konkurować nie może. Posiada bowiem procesor Core i7 i 4 GB pamięci RAM, a kosztuje ponad 10 tysięcy złotych – prawie siedem razy więcej niż tablet Apple’a.

Czy Lenovo wprowadzi zatem coś bardziej zbliżonego parametrami i ceną do iPada?