Google i Microsoft tym razem ze sobą nie walczą, a będą współpracować

Microsoft i Google wspólnie zajmą się zwalczaniem terroryzmu

Kto powiedział, że firmy ze świata IT mogą zajmować się tylko światem IT? Nikt, dlatego Microsoft i Google, na co dzień konkurenci, wspólnie zajmują zwalczaniem terroryzmu.

Najwięksi rywale w świecie IT, a zarazem największe przedsiębiorstwa – Microsoft oraz Google – postanowiły wspólnie walczyć z terroryzmem, a konkretniej z problemem wykorzystania Internetu do rekrutowania terrorystów i przestępców. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), która zwołała dwudniowe spotkanie, firmy Google, Microsoft, Cisco oraz Symantec wspólnie opracowywały sposoby zwalczania internetowej rekrutacji terrorystów.

W swoim oświadczeniu, szef grupy ONZ wydzielonej do tego zadania – Richard Barrett – powiedział, że Internet cechuje się bardzo wysokim poziomem przestępczości. – To bardzo istotne, że firmy z sektora prywatnego angażują się w walkę ze światowym terroryzmem, który szerzy się w Internecie – dodał.

Na razie jednak nie wiadomo, w jaki sposób giganci oprogramowania chcą skutecznie walczyć z terroryzmem w Sieci. Prym z pewnością będą wiodły nieco mniej elektryzujące firmy – Symantec i Cisco, które mają znacznie większe doświadczenie w tych sprawach. Możliwości Microsoftu i Google są jednak ogromne, zwłaszcza kiedy będą ze sobą współpracować.

Czytaj również: Czy Google i Microsoft wykończą się nawzajem?

Wszyscy są natomiast zgodni co do jednego – w tę walkę zaangażować powinny się kolejne departamenty ONZ, rządy państw lub rządowe organizacje oraz Unia Europejska.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.