Procesor Snapdragon potrafi również obsługiwać wideo w technologii Flash 10.1

MWC 2010: HTC Desire, czyli dotykowy AMOLED z procesorem 1 GHz

HTC Desire

HTC Desire to kolejny, obok modelu HD mini, smartfon tajwańskiego producenta, skierowany do zamożniejszych klientów i opierający się na najnowszych technologiach.

Sprzęt

Nowy smartfon posiada 3,7-calowy, multidotykowy i pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, procesor Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, 576 MB pamięci operacyjnej, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem, fleszem i funkcją rozpoznawania twarzy, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, nawigację GPS, łączność WiFi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 z A2DP, akcelerometr, cyfrowy kompas, czujniki położenia i oświetlenia, radio FM oraz baterię o pojemności 1400 mAh, który pozwoli na 400 minut rozmów w trybie GSM lub 360 godzin czuwania w trybie WCDMA. Obudowa mierzy 119 x 60 x 11,9 milimetra, zaś waży 135 gramów, wliczając w to baterię.

Oprogramowanie

HTC Desire pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1, z nałożonym interfejsem HTC Sense. Jednym z jego składników jest widget HTC Friend Stream, który umożliwia zebranie całej historii komunikacji i aktualizacji, łącznie z wpisami Facebook, Twitter i Flickr. Agregacja komunikacji pozwala szybciej i lepiej docierać do najświeższych informacji, zdjęć i linków zamieszczanych przez znajomych w serwisach społecznościowych.

Friend Stream umożliwia też przypisanie osób do odrębnych grup znajomych, przyjaciół, kolegów lub innych. Nowa wersja HTC Sense zawiera nowy czytnik wiadomości oraz nowy obrotowy widok siedmiu dostępnych ekranów, co przyśpiesza i ułatwia dostęp do najpotrzebniejszych funkcji telefonu.

Ceny i dostępność

HTC Desire będzie dostępny w Europie i Azji w drugim kwartale 2010 r. w sugerowanej cenie detalicznej 2199 zł.

Poniżej filmik, prezentujący HTC Desire w akcji: