MWC 2010: HTC zapowiada gamę telefonów z systemem Windows Phone 7 series

HTC zapowiada wprowadzenie w tym roku na rynek szeregu nowych telefonów z systemem nowej generacji Microsoft Windows Phone 7 Series. Czego możemy się spodziewać?

System Windows Phone 7 to nowy sposób podejścia do obsługi smartfonów poprzez połączenie treści internetowych i aplikacji telefonicznych. Zaprezentowana na Mobile World Congress 2010 platforma, oferuje nowe podejście do obsługi telefonu, łączące najważniejsze dla użytkowników treści internetowe i aplikacje do zarządzania nimi. Po raz pierwszy w historii, Microsoft umożliwi obsługę gier Xbox LIVE oraz muzyki i wideo Zune na telefonach komórkowych z systemem Windows Phone 7 Series.

– Windows Phone 7 Series jest kamieniem milowym dla firmy Microsoft, przemysłu i osób, które nie godzą się na kompromisy. HTC współpracuje blisko z Microsoft w celu dostarczania użytkownikom unikalnych rozwiązań HTC – powiedział Peter Chou, dyrektor wykonawczy w HTC Corporation. – Firma Microsoft z uwagą wysłuchała opinii użytkowników systemu, na ich podstawie stworzyła nową szybką i zniewalającą wersję oprogramowania, wykorzystującego nowe podejście do obsługi smartfonów – dodał.

Przegląd możliwości Windows Phone 7 znajdziecie w galerii. Na pierwsze konkretne zapowiedzi smartfonów z nowym systemem musimy jeszcze trochę zaczekać.

Aktualizacja:

Potwierdziły się wcześniejsze informacje – Windows Phone 7 nie obsługuje ani technologii Flash, ani wielozadaniowości, co z pewnością może utrudnić mu walkę o rynek chociażby z dzisiaj zapowiedzianym Symbianem S^3, nie wspominając już o Androidzie.

Z rozmowy przedstawiciela Microsoftu z serwisem Gizmodo wynika, że będzie można na przykład puścić muzykę w tle, czy usługę push e-mail, ale aplikacje firm i osób trzecich nie będą obsługiwane przez tą połowiczną wielozadaniowość.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.