MWC 2010: Microsoft oficjalnie o Windows Phone 7

Windows Phone 7 to, zdaniem Microsoftu, intuicyjna konstrukcja i całkowicie nowe podejście do używania telefonów komórkowych. Pierwsze modele serii Windows Phone 7 trafią do sprzedaży w sezonie świątecznym.

– Dzisiaj z dumą przedstawiam serię Windows Phone 7, nową generację telefonów Windows – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – Na zatłoczonym rynku pełnym telefonów, które wyglądają tak samo i robią to samo, postawiłem przed naszym zespołem trudne wyzwanie, zbudować nowe wrażenia mobilnych. Windows Phone 7 to telefon, który naprawdę odzwierciedla tempo współczesnego życia i potrzebę kontaktów z innymi ludźmi – dodał Ballmer.

Zaprojektowany pod kątem życia w ciągłym biegu

Opracowując serię Windows Phone 7, Microsoft przyjął całkowicie nowe podejście do oprogramowania telefonu. Konstrukcja telefonu obejmuje jego wzornictwo, jak również podejście do łączenia usług. Nowe telefony Windows zrywają z tradycyjnymi ikonami. Ekran początkowy Windows Phone 7 zawiera aktualizowane w czasie rzeczywistym „tablice”, które łączą informacje z różnych źródeł. Kiedy użytkownik utworzy „tablicę” związaną z przyjacielem, będzie mógł szybko obejrzeć jego najnowsze zdjęcia oraz wpisy spoglądając na ekran początkowy.

Każdy telefon Windows Phone 7 będzie wyposażony w sprzętowy przycisk uruchamiający wyszukiwarkę Bing. Zapewni to szybki dostęp do wyszukiwania z dowolnego miejsca w telefonie, wyświetlając najbardziej trafne wyniki internetowe lub lokalne w zależności od typu zapytania.

Windows Phone 7 zapewni także integrację usług za pośrednictwem hubów informacyjnych Windows Phone, które łączą pokrewną treść z Internetu, aplikacji i usług w pojedynczy widok. Windows Phone 7 zawiera sześć hubów tematycznych, które odzwierciedlają najważniejsze rodzaje aktywności:

  • Ludzie. Łączy pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.
  • Obrazy. Dzięki niemu udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się prostsze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, przez co telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.
  • Gry. Po raz pierwszy Microsoft oficjalnie udostępnia usługę Xbox LIVE użytkownikom telefonów, w tym gry Xbox LIVE, Spotlight oraz możliwość obejrzenia awatara, osiągnięć i profilu gracza. Usługa Xbox LIVE, która ma 23 miliony aktywnych użytkowników na całym świecie, oferuje kontakty z przyjaciółmi, gry i rozrywkę posiadaczom konsoli Xbox 360, a teraz również telefonów Windows Phone 7.
  • Muzyka i wideo. To centrum łączy najlepsze cechy odtwarzacza Zune – w tym treści z komputera użytkownika, internetowe serwisy muzyczne, a nawet wbudowane radio FM – w jednym miejscu. Dzięki serwisowi Zune Social użytkownicy nowych telefonów mogą polecić utwory muzyczne użytkownikom o podobnych upodobaniach. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie „zanurzenia” w odtwarzanej treści.
  • Marketplace. Proste narzędzie do wyszukiwania i pobierania certyfikowanych aplikacji oraz gier.
  • Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.

Jeżeli chcesz zobaczyć Windows Phone w akcji, odwiedź stronę http://www.windowsphone7series.com/multimedia/ i przejrzyj bazę filmów wideo

Dostępność

Partnerzy Microsoft z całego świata zobowiązali się dołączyć telefony Windows Phone 7 do swojej oferty. Pierwsze telefony będą dostępne w sprzedaży u operatorów sieci komórkowych oraz producentów telefonów w sezonie świątecznym 2010 roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.