MWC 2010: Pierwszy smartfon z Androidem i HSPA+

Chińska firma Huawei prezentuje na targach Mobile World Congress pierwszy smartfon oparty na systemie Google Android, który oferuje łączność HSPA+ z prędkością do 14 Mbps.

Podczas targów Mobile World Congress 2010, firma Huawei przedstawiła światu pierwszy telefon ze wsparciem dla technologii HSPA+ – sieci trzeciej generacji, dzięki której urządzenie może osiągnąć prędkość przesyłu danych maksymalnie 14 Mbps. Model Huawei U8800 posiada ponadto 3,8-calowy ekran dotykowy oraz platformę Google Android 2.1. Niestety, jak dotąd niewiele więcej wiadomo o tym smartfonie.

Chiński producent zaprezentował jednak kilka innych telefonów, w tym dość nietypowy model U8300 z klawiaturą QWERTY dla młodzieży, na co zwraca uwagę obecność zintegrowanych aplikacji Facebook i Twitter. Telefon dostępny będzie w trzech kolorach – żółtym, fioletowym i zielonym.

Modele U8100 i U8110 posiadają takie samo wyposażenie – 2,8-calowe ekrany z rozdzielczością 320 x 240 pikseli, łączność WiFi, Bluetooth, 3,2-megapikselowe aparaty i łączność 3G – ale różnią się wyglądem. W Europie obydwa pojawią się późną wiosną.

Na koniec mamy urządzenie typu Mobile Internet Device (MID), wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, zintegrowane aplikacje społecznościowe oraz bezprzewodowy sposób synchronizacji urządzenia z komputerem, telefonem i telewizorem. Kiedy model SmaKit S7 pojawi się na rynku, tego jeszcze nie wiadomo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.