Pierwszy smartfon działający w oparciu o nowe rozwiązanie Samsung – Wave S8500 od czerwca dostępny jest w sprzedaży

MWC 2010: Samsung Wave oficjalnie – Super AMOLED, Bada, Bluetooth 3.0 i procesor 1 GHz

Samsung Wave

Obok „supertelefonu” Halo, który w wyposażeniu posiada między innymi projektor, Samsung na targach Mobile World Congress 2010 oficjalnie prezentuje smartfon o nazwie Wave. Jest to pierwszy smartfon wykorzystujący autorską platformę Samsunga o nazwie Bada, wraz z interfejsem użytkownika TouchWiz 3.0, który oferuje aż dziesięć różnych ekranów domowych, skrzynkę łączącą komunikację e-mailową z serwisami społecznościowymi (jak Facebook czy Twitter) oraz centrum społecznościowe, które również łączy kontakty z podobnych źródeł.

W kwestii sprzętu, Samsung Wave posiada 3,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli z wbudowaną funkcją dotyku, procesor pracujący z częstotliwością 1 GHz (naprawdę szybki, co widać na poniższym filmie), łączność WiFi 802.11n oraz Bluetooth 3.0, która dzięki technologii WiFi potrafi przesyłać dane z prędkością 24 Mbps.

W wyposażeniu nie zabraknie również 2 lub 8 GB wbudowanej pamięci, łączność 3G, nawigację A-GPS, gniazdo kart pamięci microSDHC, wsparcie dla formatu DivX, przeglądarkę Dolfin Browser 2.0, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, radio FM, a także 5-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem i możliwością kręcenia filmów HD 720p.

Samsung Wave na rynek trafi w kwietniu, jednak koreański producent nie podał jeszcze jego ceny.